DOLAR 32,5242 % -0.08
EURO 34,7990 % -0.21
STERLIN 40,4738 % -0.12
FRANG 35,5707 % -0.36
ALTIN 2.421,46 % -0,36
BITCOIN 66.569,30 0.869
reklam

“100 yıl önceki gibi yüzümüz o’na dönük”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“100 yıl önceki gibi yüzümüz o’na dönük”

Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun yıldönümünde bir mesaj yayınlayan CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Mustafa Kemal Atatürk’ün Tarsus’u düşman işgalinden kurtardığını vurgulayarak “100 yıl önceki gibi bugün de yüzümüz O’na dönük” dedi.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Av. Ozan Varal, Tarsus’un düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü dolayısıyla yazılı bir mesaj yayımladı.  Atatürk’ün izinde gitmeye devam ettiklerini söyleyen Varal, “27 Aralık 1921’de Tarsus’umuzu düşman işgalinden kurtardığımız gibi, 100 yıl sonra bugün de aynı inanç, azim, cesaretle, hep Ulu Önder Atatürk’ün izinde. Tarsus’un Kurtuluşu’nun 100.Yılı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

Varal, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyanın en eski yerleşim yerlerinden biri olan, medeniyetler ve dinler beşiği Tarsus’umuzun düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutluyoruz.

Tam 100 yıl önce Tarsuslular, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır!’ öngörüsü, cesaretlendirmesi ve direnişçi Kuvayi Milliye ruhuyla Tarsus’umuzu emperyalist düşman işgalinden kurtarmıştır.

Çukurova’da kurtuluş mücadelesini diğer cephelere moral verecek şekilde şanlı bir zafer ile kazanan Tarsus; Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Tarsuslular sizlerle gurur duyuyorum” sözüyle haklı bir onur sahibidir. Atalarımızın imkansızlıklarla kazandığı bu zaferi; birlik, beraberlik ve dayanışmamızla gelecek nesillere taşıyacağız.

Kentimiz Tarsus’un 100 yıl önce verdiği bu direniş mücadelesi bizlere ışık olmaya devam etmektedir.

100 yıl sonra dahi  Tarsuslular yine aynı inanç, aynı azim ve aynı cesaretle Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinden gitmeye devam etmektedir. 100 yıl önceki gibi bugün de yüzümüz O’na dönük.  Atalarımızın bizlere miras bıraktığı inanç ve ruhla Tarsus’umuzu, Cumhuriyetimizin 2. yüzyılında aydınlık ve mutlu yarınlara taşıyacağız. 100 yıl önce bu kadim kenti canlarını feda etme pahasına düşman işgalinden kurtarıp bizlere emanet bırakan başta Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere tüm gazi ve aziz şehitlerimizi saygı, rahmet ve şükranla anıyorum. Kurtuluşun kutlu olsun. Sonsuza dek özgür ve mutlu ol Tarsus.”

reklam