DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.765,60 1.61
reklam

2. Kar Festivali Ertelendi

Yayınlanma Tarihi : Google News
2. Kar Festivali Ertelendi

Toroslar Belediyesi’nin Arslanköy yaylasında yapmayı planladığı Toroslar Kar Festivali’nin ikincisi, ilçenin yüksek kesimlerinde devam eden yoğun kar yağışı dolayısıyla ileri bir tarihe ertelendi.

Mersin Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, heyecanla beklenen kar festivalini yaylalarda etkili olan kar yağışı nedeniyle ileri tarihe erteledi ama yaylalardan merkezdeki mahallelere kamyonlarla kar göndererek, çocukları sevindirdi.

“ÇOK MUTLU OLDULAR”

Halkkent, Osmaniye, Zeki Ayan, Akbelen ve Hüseyin Okan Merzeci Mahalleleri’nde karla buluşan çocuklar, aileleriyle eğlenceli dakikalar geçirdi.

Kartopu oynayıp, kardan adam yapan çocukların arasında ilk kez kar görenler ise heyecanlarını gizleyemedi.

Çocuklar, kendilerini karla buluşturduğu için Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a teşekkür ederken, aileler ise çocuklarının eğlendiğini ve çok mutlu olduğunu söyledi.

BAŞKAN YILMAZ: “KAR FESTİVALİMİZİ HAVA ŞARTLARI NEDENİYLE ERTELEDİK”

Toroslar 2. Kar Festivali ile ilgili bilgi veren Başkan Yılmaz, ilçenin yaylalarında son yılların en yüksek kar yağışının yaşandığını belirterek, karla mücadele çalışmalarının aralıksız devam ettiğini ancak ulaşımda aksaklıkların meydana gelmemesi ve vatandaşların olumsuz bir durumla karşılaşmaması için festivali ileri bir tarihe ertelediklerini kaydetti.

Başkan Yılmaz, kar Festivali ile Mersin’de bir ilki gerçekleştirdiklerini söyleyerek, “Kar festivalimizin ikincisini, bu hafta sonu yapmayı planlıyorduk. İlçemizin yüksek kesimlerinde devam eden yoğun kar yağışı sebebiyle ileri bir tarihe erteledik. Festival ile Mersin’de kış turizmi ve sporları konusunda bir çığır açtık. Bunu inşallah devam ettireceğiz. Toroslarımızın eşsiz doğası eşliğinde kış sporlarının, müziğin ve eğlencenin bir arada olduğu festivalimizde bu yıl da 7’den 70’e herkesi bir araya getireceğiz” ifadelerine yer verdi.

reklam