DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne Murathan Mungan değer görüldü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 17 yıldır sürdürülen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne bu yıl çağdaş edebiyatın usta ismi yazar Murathan Mungan değer görüldü. Mungan’a ödülü, kasım ayında düzenlenecek törenle takdim edilecek. MTSO’nun Türkiye ve Mersin’de edebiyat ilgisini geliştirmek ve ulusal ölçekte bir verime dönüştürüp edebiyat okurlarının dikkatini nitelikli örneklere çekmek üzere düzenlediği Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün bu yıl 17’ncisi gerçekleştirildi. Türk edebiyatının gelişmesine katkıda bulunan kişileri onurlandırmak, daha yaygın okunmasını sağlamak için MTSO’nun girişimleriyle kent adına verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Celal Soycan, Turhan Günay, Metin Cengiz, Yavuz Özdem ve Cemal Sakallı’dan oluşan değerlendirme kurulu, bu yıl yazar Murathan Mungan’ı ödüle değer buldu. “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir” MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede 17 yıldır aralıksız verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Türkiye’de bir kent adına verilen ilk ve tek ödül olduğunu söyledi. Mungan’a bu ödülü kabul ederek Mersin’i onurlandırdığı için tüm Mersinliler adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir. Kentimizi ve ülkemizi sadece ekonomik anlamda zenginleştirmenin parçası değil, daha bütünsel anlamda yaşanır, adil, huzurlu, saygılı, dürüst bir toplum oluşmasına katkıda bulunacak en önemli şeyin edebiyat, hatta genel anlamda sanat olduğuna olan inancımızla kurumsal hale gelen bu kültürel etkinliğin bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü 2007’den beri veriliyor Oda olarak ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün nitelikli, tarafsız, siyaset ve ideolojiler üstü şekilde devam etmesine, odak noktası edebiyat ve Türkçe olması temelinde destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Çakır, kasım ayında yapılacak olan ödül töreninde Mungan’ı Mersin’de konuk etmekten ve Mersinlilerle buluşturmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nü 2007 yılında başlatan ve bugüne kadar nitelikli şekilde gelmesine destek olan geçmiş oda yönetimlerine ve başkanlarına, jüri üyelerine ve katkı veren herkese Mersin adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat belki dünyamızı değiştirmeyecek ama bizi değiştirdiğinde eminim dünyamız da daha güzel bir yöne gidecektir. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası daha güzel bir dünya adına, daha güzel ve yaşanır bir Mersin adına kültür ve sanata destek vermeye devam edecektir” diye konuştu.
reklam

Akdeniz’de yaş almış vatandaşlara özel bakım

Sosyal etkinliklerden sağlık hizmetlerine, ulaşımdan barınma ve gıdaya kadar pek çok alanda yaş almış vatandaşların yanında olan Akdeniz Belediyesi, söz konusu vatandaşları periyodik olarak sağlık kontrolünden geçiriyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Akdeniz’de yaş almış vatandaşlara özel bakım

Akdeniz Belediyesi, ilçe genelindeki yaş almış vatandaşlara, evde bakım ve temizlik hizmetlerinin yanı sıra, sağlık hizmeti de sunuyor. Kadın ve Aile Müdürlüğü ekipleri tarafından periyodik olarak Mersin Şehir Hastanesi’ne götürülen vatandaşlar, burada genel sağlık kontrolünden geçiriliyor.  Söz konusu hizmetten memnuniyetini dile getiren vatandaşlar, Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak’a ve personellerine teşekkürlerini iletti.

 

“İLK DEFA BÖYLE BİR BAŞKAN GÖRDÜM”

İhsaniye Mahallesinde yaşayan 70 yaşındaki Türkan Kahraman, Akdeniz Belediyesi’nin evde temizlik ve bakım hizmetlerinden faydalandıklarını söyleyerek, “Bugün de onlar sayesinde genel sağlık kontrolünden geçtik. Çok mutlu oldum çok sevindim. Bu sayede önemli bir hastalığımın olup olmadığını anladım, içim rahat etti. Başkanıma çok teşekkür ediyor, sürekli olarak başımızda görmek istiyorum” dedi.

72 yaşındaki Kemal Çelik ise ilk defa böyle bir başkan gördüklerini belirterek, “Bizim mahallenin temizliğini her şeyini dört dörtlük yapıyorlar. Sadece belediyecilik hizmeti değil, böyle sağlık hizmeti almamıza da yardımcı oluyorlar. O nedenle başkanımıza çok çok teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.(Haber Merkezi)

reklam