DOLAR 32,2563 % 0.07
EURO 34,8890 % -0.44
STERLIN 41,0445 % -0.34
FRANG 35,3275 % -0.02
ALTIN 2.424,12 % -0,93
BITCOIN 67.379,95 -1.457
reklam

AKDENİZ’E BÜYÜK YATIRIM

Yayınlanma Tarihi : Google News
AKDENİZ’E BÜYÜK YATIRIM

Akdeniz Belediye Meclis’inde, Nacarlı Mahallesine 250 seyirci kapasiteli bir spor salonu; Yalınayak Mahallesine de gençlik merkezi ile açık ve kapalı spor tesisleri yapılmak üzere belediyeye ait bazı taşınmazların Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne tahsisi oybirliği ile kabul edildi. Meclis üyelerine teşekkür eden Başkan Gültak; alınan kararla, Akdeniz halkına 30 milyon lirayı aşan tutarda spor tesisleri kazandırıldığının altını çizdi.

Meclis’te; Mülkiyeti Akdeniz Belediyesi’ne ait Nacarlı Mahallesi’nde bulunan 2 bin 545 metrekare yüzölçümüne sahip, atıl haldeki taşınmazın yerine, 250 seyirci kapasiteli spor salonu yapılması şartıyla Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne 15 yıllığına bedelsiz tahsisinin yapılması ile gündem maddesi de oybirliği ile kabul edildi.

Aynı şekilde, mülkiyeti Akdeniz Belediyesi’ne ait Yalınayak Mahallesi’nde bulunan 37 bin 270 metrekare yüzölçümündeki taşınmazın, 15 bin metrekarelik kısmına da ‘Gençlik Merkezi’ ile ‘Açık ve Kapalı Spor Tesisleri’ yapılmak şartıyla Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’ne 15 yıllığına bedelsiz tahsisinin yapılması oybirliği ile onaylandı.

 “AKDENİZ, 30 MİLYON LİRANIN ÜZERİNDE BİR YATIRIM KAZANDI”

Oybirliği ile alınan karar nedeniyle tüm Meclis üyelerine teşekkür eden Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak; “Hepimizin amacı, Akdeniz’de yaşayan halklara hizmet vermek, onların refahı ve mutluluğunu sağlamaktır. Tahmini olarak söylüyorum, 30 milyon liranın üzerindeki bir yatırıma ‘evet’ demiş olduk. Gerçekten Akdeniz için çok ciddi bir yatırım.

Hani ‘altın damarı, gümüş veya bakır damarı’ derler ya; geçekten de Huzurkent bölgesinde bir ‘güreş damarı’ var. Zaman zaman şampiyonlar çıkıyor. Burada ilkel bir salon vardı fakat artık daha güzel bir salon elde edeceğiz. 15-20 yılda bir dünya ve olimpiyat şampiyonları ortaya çıkarsak bize yeter. Kolay işler değil, Huzurkent’e hayırlı uğurlu olsun” dedi.

“TIRMIL TEPE SPOR KOMPLEKSİ İHALESİ YAKINDA GERÇEKLEŞECEK”

Başkan Gültak; Tırmıl Tepe Spor Kompleksi ile ilgili olarak da şöyle konuştu; “Bu proje ise, Özgürlük,  Çay ve Çilek ve bölgedeki birçok mahalleyi ilgilendiriyor. Çünkü ortada bir yer burası. Bu spor tesisleri katlı değil, yatay olacak. Çünkü biz o bölgenin yeşil kalmasını; insanlarımızın rahatlıkla gezebilmesini, çay ve kahvelerini içebilmelerini istiyoruz. Halka açık olacak. Seyfi Ali Türkoğlu, Kazanlı ve Karacailyas’ta yaptığımız gibi amatör liglerin oynanabileceği güzel bir futbol sahası da olacak.

Geçen dönem Akdeniz’e, yine Spor Toto üzerinden birçok spor tesisi kazandırdık. Protokol hazırlanıp imzalar atıldıktan sonra projeler başlayacak. Belediyemizin ve halkımızın kullanması açısından da hiçbir sıkıntı olmayacak. Parası hazır, projeler hazır. Hızlı şekilde ihaleye geçilecektir. Bu güzel tesisler, 1-1 buçuk yıl içinde biter. Bu anlamda, desteklerini esirgemeyen başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Kasapoğlu’na, Spor Toto Teşkilatı Başkanımız ve değerli Milletvekillerimize çok teşekkür ediyorum. Akdeniz halkına hayırlı olsun.”

reklam