DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.300,00 0.011
reklam

Araç denetimleri sıklaştı

Yolcu ve yaya güvenliği için çalışan Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı. Zabıta ekipleri; Gazi Mustafa Kemal Bulvarı üzerinde bulunan durakları, toplu taşıma araçlarını, yaya geçitlerini, kaldırımları ve engelli yollarını denetleyerek, kurallara uymayan sürücülere ceza kesti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Araç denetimleri sıklaştı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü ekipleri, denetimlerini sıklaştırdı. Toplu taşıma araçlarını ve durakları, yaya geçitlerini, kaldırımları ve engelli yollarını denetleyen ekipler; kurallara uymayan sürücülere ceza yazdı ve kurallara uyulması için çağrı yaptı.

 

BALIKÇI: “TRAFİK KURALLARINA UYMAYA HASSASİYET GÖSTERELİM”

Gazi Mustafa Kemal Bulvarı’nda yaptıkları denetimlerden bahseden Trafik Zabıta Şube Müdürlüğü’ne bağlı Zabıta Memuru Ziya Balıkçı, gün içerisinde farklı duraklarda denetim yaptıklarını söyleyerek, “Kapısı açık toplu taşıma araçları, sefer esnasında sigara içen sürücü, fazla yolcu alınması ve benzeri durumlarda cezai işlem uygulamaktayız” diye konuştu.

Toplu taşıma denetimlerinin yanı sıra kaldırımları da denetlediklerini kaydeden Balıkçı, “Kaldırımlara çıkmaması gereken motorlu taşıtlara müdahale ediyoruz. Bu durumlarda 5326 sayılı kabahatler kanunumuzun gerekli maddesi uyarınca cezai işlem uygulamaktayız. Aynı zamanda toplu taşıma duraklarına, itfaiyenin kullanmış olduğu yangın hortumlarının önlerine, yeşil alanlara ve engelli geçişlerinin bulunduğu noktalara park etmiş araçlara da gerekli ceza işlemler uygulanmaktadır” sözlerine yer verdi.

Uygulamalardan vatandaşın da çok memnun olduğunu vurgulayan Balıkçı,  “Vatandaşlarımızdan beklentimiz; trafik kurallarına uymaları, emniyet kemerlerini takmaları, toplu taşıma araçlarını kullanırken ayakta seyahat etmemeleri, özellikle yaya geçitlerinde yayalarımıza yol vermeleridir” dedi. (Haber Merkezi)

reklam