DOLAR 32,2530 % 0.04
EURO 34,8762 % -0.46
STERLIN 41,0143 % -0.37
FRANG 35,3075 % -0.09
ALTIN 2.421,95 % -1,02
BITCOIN 67.609,57 -1.031
reklam

ASHİB, Dubai’de iz bıraktı

Yayınlanma Tarihi : Google News

Akdeniz Su Ürünleri ve İhracatçıları Birliği (ASHİB), Birleşik Arap Emirlikleri’nde dünyanın en büyük ticaret ve kültür buluşmalarından birine ev sahipliği yapan Dubai Expo 2020’de ‘Sürdürülebilir Tarım Mutfakta Başlar’ sloganıyla Türk gıda ürünlerini tanıttı. 192 ülkenin katılımıyla düzenlenen dev organizasyonda ‘Türk Milli Günü’ kutlamaları kapsamında yürütülen projede Ünlü Mutfak Şefi Arda Türkmen, sürdürülebilirlik ve sıfır atık kavramlarını destekleyecek şekilde geri dönüşüme uygun malzemeler kullanarak yemekler hazırladı.

İSRAFI ÖNLEYEN TARİFLERLE GÜVENLİ VE LEZZETLİ TÜRK GIDA ÜRÜNLERİ TANITILDI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Birleşik Arap Emirlikleri’ni resmi ziyareti sonrasında Dubai Expo ziyaretçilerinin dikkatini Türkiye standına çekmek amacıyla, ASHİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Can Yamanyılmaz’ın ev sahipliğinde, Ticaret Bakan Yardımcısı Rıza Tuna Turagay’ın katılımıyla düzenlenen Sürdürülebilir Tarım Mutfakta Başlar Tanıtım Etkinliği, güvenli ve lezzetli Türk gıda ürünlerini ön plana çıkardı.

Birleşik Arap Emirlikleri medyasının büyük ilgi gösterdiği etkinlikte Ünlü Mutfak Şefi Arda Türkmen, sürdürülebilirlik ve sıfır atık temasına uygun şekilde yemekler hazırlarken Türk mutfağının zenginliğini ve Türk gıda ürünlerinin mükemmel özelliklerini anlattı. Katılımcılara interaktif deneyim sunan etkinlikte, yemeklerde kullandığı malzemelerin atıklarıyla neler yapılabileceğini gösteren Mutfak Şefi Arda Türkmen, israfı önleyen tariflerle hazırladığı Türk yemeklerini davetlilere ve fuar ziyaretçilerine ikram etti.

“TÜRK MUTFAĞINI TANITIRKEN GIDA ÜRÜNLERİMİZİ VİTRİNE TAŞIDIK”

ASHİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Can Yamanyılmaz, Dubai Expo Türk Milli Günü’nde su ürünlerinden kanatlı eti ve yumurtaya, baldan süt ürünlerine, kırmızı et ürünlerinden sakatatlar başta olmak üzere Türk gıda ürünlerini vitrine taşıdıklarını belirtti. 9,7 milyon nüfuslu Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki yıllık gıda ithalatının 5,51 milyar dolar düzeyinde olduğunu kaydeden Ali Can Yamanyılmaz, bu ülkede ihracat köprülerini güçlendirmeyi amaçlarken, Dubai üzerinden Suudi Arabistan, Kuveyt, Bahreyn, Katar, Umman, Ürdün, Mısır, Lübnan, Fas, Tunus, Filistin, Suriye, Libya ve Yemen pazarlarında da fırsatları değerlendirme arayışında olduklarını belirtti.

“TÜRK GIDA ÜRÜNLERİNİ SÜRDÜRÜLEBİLİR TARIM KONSEPTİYLE BÜTÜNLEŞTİRİP FARKINDALIĞI ARTIRDIK”

Ali Can Yamanyılmaz, “Dubai’de gerçekleştirilen Türk Milli Günü’nde hayata geçirdiğimiz Sürdürülebilir Tarım Mutfakta Başlar Projesi ile Türkiye’yi ve Türk gıda ürünlerini ön plana çıkarmayı amaçladık. Etkinliğimizin sadece fuar alanında değil, aynı zamanda entegre bir iletişimle hem Körfez medyasında hem de sosyal medyada duyurulmasını sağladık. Türkiye’yi ve Türk gıda ürünlerini sürdürülebilir tarım konseptiyle bir araya getirerek farkındalık yaratacak bir etkinliğe imza attık. Türk Milli Günü’nde sürdürülebilir ve sıfır atık kavramlarını destekleyen bu projemizin Türk gıda ürünlerinin tanıtımına doğrudan katkıda bulunacağına ve yakın vadede ihracat hacminde önemli artışlar sağlayacağına inanıyoruz.” diye konuştu.

 

Akdeniz Su Ürünleri ve İhracatçıları Birliği (ASHİB), Birleşik Arap Emirlikleri’nde dünyanın en büyük ticaret ve kültür buluşmalarından birine ev sahipliği yapan Dubai Expo 2020’de ‘Sürdürülebilir Tarım Mutfakta Başlar’ sloganıyla Türk gıda ürünlerini tanıttı. 192 ülkenin katılımıyla düzenlenen dev organizasyonda ‘Türk Milli Günü’ kutlamaları kapsamında yürütülen projede Ünlü Mutfak Şefi Arda Türkmen, sürdürülebilirlik ve sıfır atık […]

DEVAMINI OKU
reklam

YORUM YAP