DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.712,61 1.589
reklam

 “Bağımlılıkla mücadelede önemli çalışmalar yürütüyoruz”

Yayınlanma Tarihi : Google News

Madde bağımlılığının önlenmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleşti. Vali Su, bağımlılıkla mücadelede çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti.

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, kaymakamlar, ilgili kamu kurum ve kuruluş müdürleri, belediyeler ve sivil toplum kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda yaptığı konuşmasında Vali Su, bağımlılıkla mücadele konusunda devletimiz ve hükümetimizle birlikte bütün birimlerimizin çok ciddi çalışmalar yaptığını belirterek güvenlik güçleri tarafından asla taviz verilmediğini kaydetti.

“İLK HEDEFİMİZ VATANDAŞLARIMIZI BAĞIMLILIKTAN UZAK TUTMAK”

Bağımlılıkla mücadelenin önemine değinerek diğer illerde olduğu gibi ilimizde de önemli çalışmalar yürütüldüğünü belirten Vali Ali İhsan Su, “Burada iki hedefimiz var. Birinci hedefimiz, madde bağımlısı olmayan çocuklarımızı, gençlerimizi, vatandaşlarımızı bu maddelerden uzak tutarak madde bağımlısı haline getirmemektir. İkinci hedefimiz ise, alınan tüm bu tedbirlere rağmen madde bağımlısı olanların tedavisine yönelik çalışmalar yaparak onların bir an önce normal hayatlarına sağlıklı bir şekilde devam etmelerini sağlamaktır” dedi.

Konuşmasının sonunda, çalışmaların sonuçlarını hızlı bir şekilde aldıklarını vurgulayan Vali Su, madde bağımlılığına karşı mücadele veren tüm katılımcılara teşekkür ederek başarılar diledi.

AMATEM, YEDAM, TRT Çukurova ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından sunumların yapılmasının ardından toplantı, görüş ve önerilerin dinlenmesi, gündem maddelerinin karara bağlanmasıyla sona erdi.

Madde bağımlılığının önlenmesi, madde bağımlılarının eğitilmesi ve topluma kazandırılması amacıyla düzenlenen Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Vali Ali İhsan Su başkanlığında gerçekleşti. Vali Su, bağımlılıkla mücadelede çok önemli çalışmalar yürütüldüğünü kaydetti. Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Akdeniz Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Fuat Gedik, Vali Yardımcısı İbrahim Küçük, kaymakamlar, ilgili kamu kurum ve kuruluş […]

DEVAMINI OKU
reklam

YORUM YAP