DOLAR 32,5852 % 0.25
EURO 34,7452 % 0.15
STERLIN 40,3311 % 0.39
FRANG 35,7616 % 0.16
ALTIN 2.468,61 % -1,24
BITCOIN 66.304,00 1.867
reklam

Başkan Özyiğit, mahalle mahalle gezerek projelerini Yenişehirlilerle paylaşıyor

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit, hem kırsal hem de merkezdeki mahallelerde vatandaşlarla bir araya gelmeye devam ediyor. Başkan Özyiğit hafta sonu Limonluk, 50. Yıl, Hürriyet, Pirireis, Eğriçam ve Çavak mahallelerinde Yenişehirlilerle buluştu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Özyiğit, mahalle mahalle gezerek projelerini Yenişehirlilerle paylaşıyor

Mersin Yenişehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Yenişehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Özyiğit,  mahalle buluşmalarını sürdürürken, gittiği her yerde Yenişehirli vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Toplantılarda 5 yıllık hizmetlerini anlatan Başkan Özyiğit, önümüzdeki dönemde hayata geçirecekleri çalışmaları da halkla paylaşarak, görüş ve önerilerini alıyor. Hafta sonu 6 mahallede vatandaşlarla buluşan Başkan Özyiğit, sivil toplum kuruluşlarını ve yöre derneklerini de geziyor.

 

“GÜNEŞ BALÇIKLA SIVANMAZ”

Yenişehirlilere seslenen ve “Projeler geliştirdik, hayata geçirdik ve vatandaşlarımızın yaşamını doğrudan etkileyen işler yaptık.” ifadelerini kullanan Başkan Abdullah Özyiğit, “Güneş balçıkla sıvanmaz” dedi. 5 yılda sosyal belediyecilik uygulamalarıyla halkın yanında durduklarını ifade eden Özyiğit, “Pandemi, deprem ve yüksek enflasyon nedeniyle zor zamanlar geçirdik. Yenişehir Belediyesi olarak tüm imkanlarımızla halkımızın yanında olduk. Halkçı belediyecilikle çalıştık” şeklinde konuştu.  Tüm bu zorlu süreçlere rağmen önemli işler başardıklarını ifade eden Özyiğit, “Tüm iftiralara ve asılsız iddialara rağmen Yenişehir halkı Yenişehir Belediyesinin güvenli limanda olduğunu biliyor. Hizmetleri görüyor.” dedi.

 

GES PROJESİ YENİŞEHİR BELEDİYESİ TÜKETTİĞİ ENERJİNİN YÜZDE 60’INI KARŞILAYACAK

Önümüzdeki 5 yıl için projelerini hazırladıklarını ve Yenişehirlilerle paylaşarak görüşlerini aldıklarını söyleyen Özyiğit, “Güneş Enerjisi Sistemi(GES) için projemiz hazır. Dış finansman kaynağımızı bulduk. Projemizi hayata geçirdikten sonra Belediyemizin elektrik tüketiminin yaklaşık %60’ını yenilenebilir enerjiden karşılayacağız. Hem sürdürülebilir geleceğe katkı sunacak hem de Belediyemiz için büyük bir ekonomik yükten kurtulmuş olacağız” diye konuştu.

 

  1. YAŞ ÜNİVERSİTESİ İLE YAŞ ALMIŞ VATANDAŞLARA DESTEK VERİLECEK

Yaş almış vatandaşlar ve emekliler için kuracakları 3. Yaş Üniversitesi ile ilgili konuşan Özyiğit, “Burada hazırlayacağımız programlarla, 60 yaş ve üzeri yurttaşlarımızın fiziksel, ruhsal sağlıklarını destekleyerek kronik rahatsızlıklarını önlemelerine ve günlük yaşam becerilerini artırarak hayata aktif katılımlarına katkıda bulunacağız.” dedi.

 

DİRENÇLİ KENT VE KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ KURULACAK

Yenişehir’i doğal afetlere karşı dirençli hale getirmek için çalışmalarını sürdüreceklerini kaydeden Özyiğit, “Kentsel iyileştirmeyi dikkate alan imar planı çözümlerimizle, yurttaşların güvenli ve nitelikli konutlara kavuşmasının önünü açacağız. Binaların analizini yaparak, depreme  dayanıklılık önlemleri alınmasında destek olacağız.” dedi.

 

AFET TOPLANMA VE MÜDAHALE MERKEZİ OLUŞTURULACAK

60 kişilik Arama ve Kurtarma Ekibi kurduklarını söyleyen Başkan Abdullah Özyiğit, oluşturacakları Afet Toplanma ve Müdahale Merkezi hızlı ve etkili müdahale ile toplumun güvenliğini sağlamayı, afetlere  direnci artırmayı ve acil durumlarda koordineli bir tepki vermeyi amaçladıklarını vurguladı. (Haber Merkezi)

reklam