DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne Murathan Mungan değer görüldü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 17 yıldır sürdürülen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne bu yıl çağdaş edebiyatın usta ismi yazar Murathan Mungan değer görüldü. Mungan’a ödülü, kasım ayında düzenlenecek törenle takdim edilecek. MTSO’nun Türkiye ve Mersin’de edebiyat ilgisini geliştirmek ve ulusal ölçekte bir verime dönüştürüp edebiyat okurlarının dikkatini nitelikli örneklere çekmek üzere düzenlediği Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün bu yıl 17’ncisi gerçekleştirildi. Türk edebiyatının gelişmesine katkıda bulunan kişileri onurlandırmak, daha yaygın okunmasını sağlamak için MTSO’nun girişimleriyle kent adına verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Celal Soycan, Turhan Günay, Metin Cengiz, Yavuz Özdem ve Cemal Sakallı’dan oluşan değerlendirme kurulu, bu yıl yazar Murathan Mungan’ı ödüle değer buldu. “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir” MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede 17 yıldır aralıksız verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Türkiye’de bir kent adına verilen ilk ve tek ödül olduğunu söyledi. Mungan’a bu ödülü kabul ederek Mersin’i onurlandırdığı için tüm Mersinliler adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir. Kentimizi ve ülkemizi sadece ekonomik anlamda zenginleştirmenin parçası değil, daha bütünsel anlamda yaşanır, adil, huzurlu, saygılı, dürüst bir toplum oluşmasına katkıda bulunacak en önemli şeyin edebiyat, hatta genel anlamda sanat olduğuna olan inancımızla kurumsal hale gelen bu kültürel etkinliğin bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü 2007’den beri veriliyor Oda olarak ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün nitelikli, tarafsız, siyaset ve ideolojiler üstü şekilde devam etmesine, odak noktası edebiyat ve Türkçe olması temelinde destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Çakır, kasım ayında yapılacak olan ödül töreninde Mungan’ı Mersin’de konuk etmekten ve Mersinlilerle buluşturmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nü 2007 yılında başlatan ve bugüne kadar nitelikli şekilde gelmesine destek olan geçmiş oda yönetimlerine ve başkanlarına, jüri üyelerine ve katkı veren herkese Mersin adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat belki dünyamızı değiştirmeyecek ama bizi değiştirdiğinde eminim dünyamız da daha güzel bir yöne gidecektir. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası daha güzel bir dünya adına, daha güzel ve yaşanır bir Mersin adına kültür ve sanata destek vermeye devam edecektir” diye konuştu.
reklam

Başkan Özyiğit’e hayırlı olsun ziyareti

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) tarafından Yenişehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterilen Başkan Abdullah Özyiğit’e, inanç merkezleri Mersin Cemevi ve Kilikya Nehir Derneği ile sivil toplum kuruluşları Mersin Dersimliler Derneği, Pazarcıklılar Derneği, Mersin Varto Derneği, Yozgat Akdağmadeni Veziralanı Köyü Derneği, Yozgat Akdağmadeni Bozhöyük Köyü Derneği, Mersin Girişimci İş Adamları Derneği ve Mersin Genç İş İnsanları Grubu hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Başkan Özyiğit’e hayırlı olsun ziyareti

2019 yılında göreve başlayan ve yaklaşık 5 yıllık süreçte sivil toplum kuruluşlarıyla çeşitli alanlarda önemli iş birliği çalışmalarına imza atan Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit, Cumhuriyet Halk Partisi tarafından ikinci dönem için tekrar aday gösterilmişti.  İnanç merkezleriyle birlikte Mersin’deki sivil toplum kuruluşları ve yöre dernekleri de Başkan Özyiğit’e hayırlı olsun ziyaretlerini sürdürüyor.

 

İŞ BİRLİĞİMİZ ÖNÜMÜZDEKİ DÖNEMDE DE ARTARAK DEVAM EDECEK”

Mersin Cemevi Başkanı Hasan Kılavuz ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Cemevi İnanç Kurulu Başkanı Erdoğan Sevin ve kurul üyeleri ile Mersin Cemevi Danışma Kurulu Başkanı Ali Doğan ve kurul üyeleri Yenişehir Belediye Başkanı Abdullah Özyiğit’i ziyaret ederek, adaylığından dolayı tebrik etti ve çalışmalarında başarılar diledi. Kilikya Nehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Muhsin Uğurel ve yönetim kurulu üyeleri de Başkan Özyiğit’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerinden dolayı Mersin Cemevi ile Kilikya Nehir Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğine teşekkür eden Başkan Özyiğit, “2019 yılından bu yana deprem süreci başta olmak üzere Mersin Cemevi ve Kilikya Nehir Derneği ile dayanışma içerisinde değerli işlere imza attık. Yurttaşlarımız için yürüttüğümüz bu iş birliğimiz önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek.” dedi.

 

“BU DAYANIŞMA GÜCÜMÜZE GÜÇ KATIYOR”

Mersin Dersimliler Derneği Başkanı Nurşen Çığlık ve yönetim kurulu üyeleri, Pazarcıklılar Derneği Başkanı Doğan Döldöş ve yönetim kurulu üyeleri, Mersin Varto Derneği Başkanı Vahap Bayar ve yönetim kurulu üyeleri, Yozgat Akdağmadeni Veziralanı Köyü Derneği Başkanı Dursun Koç, Yozgat Akdağmadeni Bozhöyük Köyü Derneği Başkanı Denkay Tunç ve yönetim kurulu üyeleri ile Mersin Girişimci İş Adamları Derneği(GİAD) Başkanı Mehmet Serkan İzol ve yönetim kurulu üyeleri ile Mersin Genç İş İnsanları Grubu da Başkan Abdullah Özyiğit’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Ziyaretlerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Özyiğit, “ Sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.  Kentimiz ve hayata geçirdiğimiz çalışmalarla ile ilgili görüş alışverişinde bulunduk. Kentimizdeki yöre derneklerimizle de daima iletişim halinde ve iş birliği içerisindeyiz. Bu dayanışma gücümüze güç katıyor. Kentimiz ve hemşehrilerimiz için hep birlikte emek vermeye devam edeceğiz.” ifadelerini kullandı.

reklam