DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.765,60 1.61
reklam

BORÇLANMA REDDEDİLDİ!

Yayınlanma Tarihi : Google News
BORÇLANMA REDDEDİLDİ!

Yöre Dernekleri ve mahalle muhtarları Akdeniz’e hizmet çağrısında bulunmuştu. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, mahallelerdeki yol, asfalt, kaldırım taşı gibi hizmetlerin iyileştirilmesi için 25 milyon liralık borçlanma yetkisi talep etti.  Mahalle muhtarlarının da katılım gösterdiği toplantıda Millet İttifakı üyeleri borçlanmaya ret oyu verdi. Yaklaşık 7 saat süren meclis toplantısından sonuç alınamadı.

 

Elvan KONUK

Akdeniz Belediyesi Meclis Toplantısında Başkan Mustafa Gültak’ın görevde olduğu 3 yıl boyunca ilçeye kazandırdığı çalışmalarla ilgili sinevizyon gösterimi yapıldı. Akdeniz’de yaşayan her insanın değerli olduğu üzerinde duran Gültak, Akdeniz’e barış getirdiklerini ve ilçenin kaderini değiştireceklerinin altını çizdi. Özellikle kış aylarında sorun haline gelen yol ve asfalt çalışmalarının iyileştirilmesi için 25 milyon liralık borçlanma yetkisi talep eden Gültak’ın  teklifine ret oyu geldi.

“BORÇLAMA VERMESENİZ DE HİZMETLER YAPILACAK”

Borçlanma verilmese de yol ve asfalt hizmetini yapacaklarını söyleyen Gültak, “3 yıldır dünya kadar alfalt döktük. Tek tek sokak sokak gezip vatandaşlara mikrofon tutulsun. Sizin yapmadığınız işleri toparlamak kolay olmuyor. Bunu ben değil, muhtarlar söylüyor. 3 yıldır yapabildiğimi yaptım, para verin sizin yapamadıklarınızı da yapayım. Borçlanmayı borç ödemek için istemiyorum. Siz borçlanma vermeseniz de bu hizmetler yine yapılacak ancak daha uzun bir süreye yayılacak. 50 yıldır hizmet götürülmüyor bu mahallelere, özgür bir şekilde konuşmalarına izin verdim. Sorunlarını aktardılar. Siz onlara bu özgürlüğü vermiyorsunuz” diye konuştu.

“HARCAMALAR KISILSIN”

Borçlanmaya ret oyu kullanan Millet İttifakı belediyeyi 20 yıldır iktidarda olan bir partinin belediye başkanının yönettiğini söyleyerek başka bir şekilde bu hizmetlerin yerine getirilebileceğini söyledi. “Daha fazla borçlanma istemiyoruz” şeklinde konuşan meclis üyeleri yapılan lüks harcamaların kısılarak da istenen miktarın karşılanabileceğini iddia etti.

PARKIN ADI KONULAMADI

Huzurkent Arpaçbahşiş’te yapımı tamamlanan parkın adının olmaması üzerine konu tekrar gündeme geldi.  İyi ki Varsın Eren, Eren Bülbül parkı olarak isimlendirilmesine oy birliği ile ret verildi.

reklam