DOLAR 32,6145 % 0.33
EURO 34,7887 % 0.25
STERLIN 40,4035 % 0.54
FRANG 35,7851 % 0.2
ALTIN 2.478,53 % -0,84
BITCOIN 2.163.367 0.961
reklam

“Bu kentte adaleti sağlayabilmişim”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Bu kentte adaleti sağlayabilmişim”

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı’nda göreve geldiği ilk günden bu yana tüm baskı ve engellemelere rağmen kimsenin ekmeği ile oynamadığını, adaletli bir kent inşa ederek tüm adayların ilk vaatlerinin bu olmasına vesile olduğunu belirtti. Başkan Bozdoğan, “Bir havalimanı, bir sahil projesi ve Organize Sanayi Bölgesi gibi yüksek karlı projeler sonucu bu rantın ortaya çıkacağını herkes bilir. Hiçbir rantçı da Haluk Bozdoğan’ın buna müsaade etmeyeceğini bildiği için siyasi hamle yaparak seçim hakkı elimden alınır. Tabi hukuki süreç devam ediyor. Ben seçime çift kişi de olsa gireceğim. Ancak sevgili Tarsuslular bu durum gösteriyor ki hiç bir şey yapmamış olsam bile Sağlık Yerleşkesi, Ekmek Fabrikaları, kreşler ve yüzlerce proje… Önemli değil demek ki bu kentte adaleti sağlayabilmişim. İşçi çıkarmamak tüm adayların birinci seçim projesi olmuş. 1 Nisan için büyük sürprizler yepyeni bir Tarsus için herkesten inançlı olmasını, sabırlı olmasını, hazır olmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.

 

Tarsus Belediyesi Mart Ayı Olağan Meclis Toplantısı Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan başkanlığında Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleştirildi. Mecliste komisyondan ve müdürlüklerden gelen evraklar oy birliği ve oy çokluğu ile kabul edildi. Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Başkan Bozdoğan çeşitli açıklamalarda bulundu.

 

“1 DEĞİL 10 TANE DE SORUŞTURMA OLSA RAMAZAN’DA EKMEĞİ 1 LİRADAN VERMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

Başkan Bozdoğan ne yapılırsa yapılsın halkın yanında olacağını belirterek, “Ramazan Ayı’nda ekmeği 1 TL yaptıktan sonra bizi CİMER’e şikâyet etmişler.  Bu halkın sofrasına 1 ayda olsa ekmeği 1 liradan girmesini sağlamak adına soruşturma açılmasını bekliyordum zaten. Halkıma müjde vermek istiyorum; 1 değil 10 tane de soruşturma olsa Ramazan’da ekmeği 1 liradan vermeye devam edeceğiz söz veriyorum. İstedikleri kadar şikâyet etsinler, halkımıza destek olmayı asla kesmeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

 

“BU BİR DEMOKRATİK GASPTIR”

Başkan Bozdoğan, “Ben bu kente 5 yıl belediye başkanlığı yaptım ama dimdik yaptım. Hâkime hanım ve diğer iki tane memur seçime girebilir dediğinde CHP İlçe Başkanının ve eski MHP yönetim kurulu üyesinin yapıştır kopyala dilekçesi ile verdikleri imzalar ile 4’e 3 kararla demokratik olarak gasp gerçekleşti. Sonrasında ilçe başkanları bizim partinin haberi yoktu dedi. Sonra iki tane aday beni aradı bizim haberimiz yoktu diye onlara teşekkür ediyorum. Ama üyemiz değil dediler kendi partilerinin yönetim kurulu üyesi çıktı, onda bile gaf yaptılar. Yazıktır ki Tarsus’taki siyasetin, bu yüce mecliste her zaman söylediğim “halk siyasetin üzerindedir” sözünün maalesef bu kentte hukuku bulmadığının net bir göstergesiydi.” dedi.

 

“BU KENTTE ADALETİ SAĞLAYABİLMİŞİM”

Göreve geldiğinde tüm baskılara rağmen bir duruş sergileyerek kimsenin ekmeği ile oynamadığını ve tüm adaylara örnek olduğunu belirten Başkan Bozdoğan, “Ben seçime çift kişi de olsa gireceğim. Şimdi duyuyorum tüm partilerin adayları Tarsus Belediyesi işçilerine haber gönderiyorlarmış; “1 Nisan’da seçilirsem söz veriyorum hiç bir işçiyi işten çıkarmayacağım” evet bu harika bir haber.  Ancak sevgili Tarsuslular bu durum gösteriyor ki hiç bir şey yapmamış olsam bile Sağlık Yerleşkesi, Ekmek Fabrikaları, kreşler ve yüzlerce proje… Önemli değil demek ki bu kentte adaleti sağlayabilmişim. İşçi çıkarmamak tüm adayların birinci seçim projesi olmuş gurur verici bir şey bu.  Kimsenin ekmeği ile oynamadığım için diğer adaylara örnek olmuşum, adaletli kenti yarattığımı düşünüyorum. Evet, sokaktaki havayı kokluyoruz, köylerde evlerde güzel heyecanlar duyuyorum. İstikrar ve güven takım tutar gibi sonuç vermez, takım tutmak ayrı olay sonucunu hiç bir siyasi yapının rant kapısının belirlemediği yalnızca halkımın belirlediği bir seçim atmosferi olacak. 1 Nisan için büyük sürprizler yepyeni bir Tarsus için herkesten inançlı olmasını, sabırlı olmasını, hazır olmasını istiyorum. Alınan kararların hayırlı olmasını diliyorum.” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

reklam