DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 67.017,40 1.267
reklam

Büyükşehir Karla Mücadeleye Devam Ediyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyükşehir Karla Mücadeleye Devam Ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi’nin karla mücadele ekipleri, özellikle yüksek kesimlere yağan yoğun kar nedeniyle yolların kapanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için aralıksız çalışıyor. Ekipler, birçok noktada kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, son yılların en sert kışının yaşandığı bugünlerde yüksek kesimlere yağan yoğun kar nedeniyle yolların kapanmaması ve vatandaşların mağdur olmaması için kritik noktalarda çok sayıda iş makinası ve onlarca personelle çalışmalarını sürdürüyor. Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi’ne bağlı ekipler, tüm ilçelerde aralıksız olarak karla mücadele ediyor.

KARLA MÜCADELE EKİPLERİ YOLLARI AÇIK TUTUYOR

Büyükşehir ekipleri, yaylacıların da kaldığı Tarsus’a bağlı Gülek Mahallesi başta olmak üzere Gömmece-Keşli-Eminlik, Ardıçlı-İnköy-Olukkoyağı, Boztepe-Böğrüeğri-Dorak grup yolları ile Çamalan, Emirler, Çukurbağ Mahalleleri ve daha birçok noktada yolları açarak, mahsur kalan vatandaşların yardımına koşuyor. Tuzlama işlemi de yapan ekipler, Çamlıyayla’da merkez başta olmak üzere Giden, Bağçatağı, Darıpınarı, Sarıkavak, Belçınar, Körmenlik, Kesecik, Sebil, Ulumeres, Sığır yaylası, Fakılar ve daha pek çok noktada kar küreme çalışmaları yürütüyor.

Tarsus Belediyesi ekiplerinin de iş makinası ve personel desteği verdiği karla mücadele çalışmaları kapsamında araçların bakımları ise mobil ekipler tarafından sahada gerçekleştiriliyor.

“GECE-GÜNDÜZ 24 SAAT HİZMET VERDİLER”

Tarsus’a bağlı Gülek Mahallesi Muhtarı Tuncay Seyrek, son yılların en çetin kışını geçirdiklerini ifade ederek, “Yer yer bir metreyi geçen karlar oldu. Sağ olsun Vahap Başkanımız, bütün personeliyle buradaydı. Gece-gündüz 24 saat hizmet verdiler. Kendilerinden Allah razı olsun, çok teşekkür ediyorum. Allah’ın izniyle böyle bir sıkıntıyı atlattık. İnşallah daha güzel olur ilerleyen günlerde” sözlerine yer verdi.

“HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYUYOR”

Çamlıyayla merkez Cumayakası Mahallesi Muhtarı Ahmet Yılmaz da “Bildiğiniz üzere bu sene Çamlıyayla müthiş bir kış geçiriyor. Bu kış da tabi ister istemez sıkıntılarımız oluyor. Bu sıkıntılarımızı da gerekli yerlere iletiyoruz. İlettiğimiz zaman da herkes elinden geleni yapıyor, herkes elini taşın altına koyuyor” ifadelerine yer verdi.

TOROSLAR HALKI KARLA MÜCADELE ÇALIŞMALARINDAN MEMNUN

Mersin’de yoğun kar yağışının en fazla olduğu ilçelerden biri olan Toroslar’da Büyükşehir ekipleri, mesai mefhumu gözetmeden çalışıyor. İlçenin kar yağışı alan her mahallesinde çalışan ekipler, yol açma, tuzlama ve kurtarma çalışmaları yürütüyor. Büyükşehir’in kar yağışının başladığı ilk anlardan bu yana yürüttüğü karla mücadele çalışması hem muhtarlardan hem de bölge halkından takdir topluyor.

“HAYVANLARIMIZ TELEF OLACAKTI. GELDİLER, AÇTILAR YOLUMUZU”

Güzelyayla Mahalle Muhtarı Yasin Öz, hizmetlerden memnun olduklarını ifade ederken, “Büyükşehir’den, Toroslar’dan, Başkanlardan hiç sıkıntımız yok. Hepsinden memnunuz. Büyükşehir’in sorumluluk alanını Büyükşehir açtı, Toroslar’ın sorumluluk alanını Toroslar açtı. Herkes vazifesini yapıyor, sıkıntı yok” diye konuştu.

Bölge sakinlerinden Fatma Akçakuyu, memnuniyetini “Hem sıyırdılar karı hem de tuzlama çalışması yaptılar. Çok güzel çalışıyorlar. Şu anda bile çalışıyorlar. Alışverişe gidemediğimiz için süt ve ekmek dağıttılar” cümleleriyle ifade etti.

Ahırına giden yolu kapanan mahalle sakinlerinden Mehmet Yılmazer, Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin zor anında imdadına yetiştiğini belirterek, “Gördüğünüz gibi yoğun bir kar yağdı, afet oldu. Yolumuzu açtırdık. Başkanımız Vahap Seçer’den Allah razı olsun, hizmetlerinden dolayı. Hayvanlarımızın suyu bitmişti, su getiriyoruz. Yemimiz bitti, yem getireceğiz. Hayvanlarımız telef olacaktı. Bir metrenin üzerinde kar var. Büyükşehir’i ben aramadım. Geldiler, burada hayvan var dedim. Öyle olunca hemen geldiler açtılar yolumuzu” dedi.

 

 

reklam