DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

BÜYÜKŞEHİR, YÜZME KURSUNDA HEDEF BÜYÜTTÜ

Yayınlanma Tarihi : Google News
BÜYÜKŞEHİR, YÜZME KURSUNDA  HEDEF BÜYÜTTÜ

Mersin Büyükşehir Belediyesi, 20 Haziran’da başlattığı ücretsiz yüzme kursunda Mersinlilerden yoğun başvuru aldı. Sezon boyunca hedeflenen 4 bin kursiyer sayısına, ilk 1 ayda ulaşıldı. Büyükşehir Belediyesi, yoğun ilgiden duyduğu memnuniyetle kursu sonlandırmayı planladığı 1 Eylül tarihine kadar hedefini 6 bin kursiyer olarak büyüttü.

 

Haber Merkezi

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi bünyesinde, 20 Haziran’da start verilen ve 1 Eylül tarihinde sonlandırılması planlanan ücretsiz yüzme kursuna Mersinliler yoğun ilgi gösterdi. Kurs boyunca 4 bin kursiyer hedefleyen Büyükşehir Belediyesi, bu hedefe ilk 1 ayda ulaştı. Büyükşehir Belediyesi, yeni hedefini ise 6 bin kursiyer olarak belirledi.

Büyükşehir Belediyesi Macit Özcan Spor Kompleksi’ndeki açık havuzda verilen kursa, 6 yaş ve üzeri tüm Mersinliler başvuruda bulunabiliyor. Yoğun talep gören kursta 10 yüzme antrenörü, 1 koordinatör ve 2 cankurtaran eşliğinde eğitimler hızla devam ediyor.

 “HERKESİ YÜZME ÖĞRENMEYE DAVET EDİYORUZ”

10 antrenörle vermeye başladıkları yüzme kursu hizmetine Haziran ayında başladıklarını belirten Yüzme Antrenörü Özge Turşin, Eylül ayında ulaşmayı hedefledikleri 4 bin sayısına şimdiden ulaşmanın memnuniyetini yaşadıklarını ifade etti. Şu andaki hedeflerinin son 1 ay içerisinde başvuracaklarla birlikte 6 bine çıkmak olduğunu söyleyen Turşin, “7’den 70’e yüzme bilmeyen kalmasın sloganıyla çıktığımız bu yolda, gün geçtikçe sayımızı 2’ye katlıyoruz. Halkın talebini karşılamak için elimizden geleni yapıyoruz. En küçük yaş aralığımız 6, şu zamana kadar kurs hizmeti verdiğimiz en yüksek yaş 76. İnanılmaz derecede mutlu bir şekilde ayrılıyorlar” ifadesini kullandı.

Yüzme kursunun çocuklar için önemine de değinen Turşin, “Yüzme sporu, çocukların kas gelişimini gerçekten destekliyor. Biz de elimizden geldiğince sporun her noktasında onlara hizmet vermeye çalışıyoruz. Yüzme de, total anlamda bütün kasları çalıştıran tek branş zaten. O yüzden çocuklarda kas gelişimini çok etkiliyor” diye konuştu.

Yüzme öğrenmek isteyen tüm Mersinlileri, Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kursuna davet eden Turşin, “Gerçekten yüzmeyi kaliteli bir şekilde öğrenmek istiyorlarsa, Mersin standardındaki en hijyenik havuz olduğumuzu iddia ediyoruz. Herkesi bekliyoruz” dedi.

 

“BABAMIN ZORUYLA GETİRİLDİM AMA ÇOK EĞLENDİM”

Kursa 25 Temmuz’da başladığını belirten Ayşe Sude Uncu, “Hiç istemediğim halde babamın zoruyla geldim, ama çok eğlendim. Yüzmeyi hiç bilmiyordum. Şimdi suyun üstünde durabiliyor ve kulaç atabiliyorum. Öğrendikçe denizde de aynısını yapabileceğimi düşündüğüm için, buraya katıldım. Hocamız da zaten çok ilgili ve bize sürekli destek oluyor” ifadesini kullandı.

 

“HEDEFİM BALIK GİBİ YÜZMEK…”

Okulların kapanmasıyla yaz tatilini fırsata çevirerek Büyükşehir Belediyesi’nin yüzme kursundan yararlanan 14 yaşındaki Eray Erdoğdu, “Geldiğimde çok korkuyordum. Sonra hocamız öğretmeye başladı. Suyun üstünde kalmayı ve ayak çırpmayı öğretti. Şimdi sudan korkmuyorum. Gayet de iyi yüzebiliyorum. Vaktin nasıl geçtiğini anlayamıyoruz. Evde canım sıkılıyordu zaten. Buraya geldim daha iyi oldu. Buraya geldiğimde çok arkadaş edindim. Hedefim balık gibi yüzmek ama beceremiyorum daha. Onu da becereceğim inşallah” diye konuştu.

 

“HEM KORKUMU YENDİM, HEM DE YÜZME ÖĞRENDİM”

Kursa başvuru sürecini anlatarak konuşmasına başlayan 22 yaşındaki Nasrullah Nas, “Güzel bir aktivite. Gençler buraya gelip yüzmeyi öğrenebilir. Gayet keyifli. Zaten boğulma imkanı da yok. Hocalarımız sağ olsun, bizimle çok iyi ilgileniyorlar. İnsanlar suyu görünce, boğulurum düşüncesiyle korkuyorlar. Ben de burada hem korkumu yendim, hem de yüzmeyi öğrenmiş oldum” ifadelerini kullandı.

 

ÖNCE KENDİLERİ ÖĞRENİYOR, SONRA ÖĞRENCİLERİNE ÖĞRETECEKLER

Özel eğitim öğretmeni 36 yaşındaki Ayla Demirtel, “Daha önce yüzmeyi bilmiyordum. Geçen hafta başladım. Çok eğlenceli. Eğitmenlerimiz çok süper bir şekilde tane tane anlatarak bizleri eğitiyor. Çok keyifli. İyi ki böyle bir etkinlikte bulunuyorum. Özel eğitim öğretmeniyim. Çocuklar ve bizler eğitim alaraktan etkinlik yapmaya karar verdik. Önce kendimiz eğitimi aldıktan sonra, çocuklarla beraber özel bir etkinlik düzenleyip Belediyemizin tesislerinde yüzmeye karar vereceğiz” dedi.

 

MİNİK ÖMER’DEN TATLI MESAJ

Kursun en miniklerinden Ömer Sevilgen de kısa cümlelerle mesajını paylaştı. Sevilgen, “Vahap Seçer amcamızdan Allah razı olsun. Onun sayesinde yüzmeyi öğrendik. Çok seviyoruz” dedi.

reklam