DOLAR 32,6218 % 0.34
EURO 34,8004 % 0.28
STERLIN 40,4179 % 0.56
FRANG 35,7830 % 0.19
ALTIN 2.484,82 % -0,59
BITCOIN 2.151.785 0.288
reklam

Büyükşehir’in göç azıkları ile Yörüklerin sofraları şenleniyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Büyükşehir’in göç azıkları ile Yörüklerin sofraları şenleniyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı öncesinde kent genelinde başlattığı ‘Ramazan Dayanışma Paketi’ dağıtımlarını sürdürüyor. Merkezden kırsala kadar, ihtiyaç sahibi her hanenin kapısını çalan Büyükşehir Belediyesi, Yörük çadırlarında kurulan sofralara da Göç Azığı ile katkı sunuyor.

 

BÜYÜKŞEHİR’İN GÖÇ AZIKLARI, SOFRALARA BEREKET OLUYOR

Sosyal Hizmetler Dairesi koordinesinde devam eden dağıtımlarda Büyükşehir ekipleri; Mayıs ayında başlayacak göçe hazırlanan Yörüklere, Göç Azıklarını ulaştırıyor. Yağdan una, şekerden bakliyat ürünlerine kadar içerisinde temel gıda malzemelerinin olduğu Göç Azıkları, Torosların eteklerinde hayvancılıkla geçimlerini sağlayan Yörüklerin çadırlarına Büyükşehir ekipleri tarafından ulaştırılıyor. Ekipler Arslanköy, Tırtar ve Toros mahallelerinde şu ana kadar 200’ün üzerinde Yörük çadırına, Göç Azıklarını teslim etti.

 

CİLASIN: “GÖÇ AZIKLARINI, ŞİMDİDEN 200’ÜN ÜZERİNDE YÖRÜK AİLEMİZE ULAŞTIRDIK”

Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, her yıl olduğu gibi bu sene de Ramazan ayında ihtiyaç sahibi vatandaşları erzakla buluşturduklarını kaydeden Sosyal Hizmetler Dairesi’nde Sosyal Hizmet Uzmanı olarak görev yapan Yasemin Özbek Cilasın, bu kapsamda Toroslar’ın eteklerinde yaşayan göç yolundaki Yörüklere de Göç Azıklarını ulaştırdıklarını ifade etti. Yörüklerin yoğunlukta oldukları bölgeleri ziyaret ettiklerini ve Göç Azıklarını teslim ettiklerini söyleyen Cilasın, “Göçe hazırlanan Yörük vatandaşlarımıza, Başkanımız Vahap Seçer’in selamlarıyla birlikte Göç Azıklarını ulaştırıyoruz. Şimdiden 200’ün üzerinde Yörük ailemize ulaştık” dedi.

 

DUDAKLI: “BAŞKANIMIZ YÖRÜK KÜLTÜRÜ’NE ÇOK ÖNEM VERİYOR”

Erdemli’ye bağlı Toros Köyü Mera Birlik Başkanı Osman Dudaklı, Büyükşehir’in gönderdiği Göç Azıklarını her sene aldıklarını belirterek, “Hayvancılıkla uğraşıyorum, geçimimi de bu yolla karşılıyorum. Başkanımız her sene bizlere Göç Azıklarımızı gönderiyor. Biz çadırda oturuyoruz, bizim yaşantımız bu. Yörük’ün amacı çadırda oturmak, hayvanlarına bakmak. Kışın Camili Köyü’nde, yazın Erdemli Toros Dağları’nda yaşıyorum. Bu azıklar Büyükşehir tarafından her yıl bize ulaştırılıyor. Biz de Birlik Başkanı olarak herkese dağıtacağız. Başkanımız Yörük Kültürü’ne çok önem veriyor. Teşekkür ederiz” dedi.  (Haber Merkezi)

reklam