DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

ÇBK’NIN GENÇLERİ YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Yayınlanma Tarihi : Google News
ÇBK’NIN GENÇLERİ YENİ SEZONA HAZIRLANIYOR

Çukurova Basketbol Kulübü (ÇBK) Mersin Yenişehir Belediyesi’nin altyapı takımları yeni sezon hazırlıklarına başladı. Kondisyon ağırlıklı çalışma gerçekleştiren sporcular, kum antrenmanında limitleri zorladı.

 

Haber Merkezi

 

Altyapı yatırımları ile dikkat çeken ÇBK, Türk basketboluna yeni yıldızlar kazandırmak için çalışmalarını sürdürüyor. Altyapılar Performans Koçu Uğur Bilgi nezaretinde gelecek sezon için kondisyon depolayan gençler, yoğun basketbol antrenmanları öncesinde kum zeminde idman yaparak kuvvetleniyor. Soli Pompeiopolis Plajı’ndaki antrenmanlarda düz koşu yaparak ısınan oyuncular, daha sonra koordinasyon hareketleri ile zemine dengeli ve sağlam basmayı öğreniyor. Ardından hızlı çıkışlarla sürat koşusu yapan basketbolcuların bu yöntemle de parkede daha seri hareket etmesi sağlanıyor.

Kum antrenmanına ilişkin bilgi veren Koç Uğur Bilgi, “Sezon başında yaptığımız kum antrenmanları, kendi vücut ağırlığımızı kullandığımız kuvvet egzersizleri arasında yer alıyor. Bunu her sene rutin olarak uyguluyoruz. Buradaki asıl amacımız, sezonda yapacağımız ağır antrenmanlara vücudu hazırlamaktır. Sporcular kumun üzerinde, düzgün olmayan, iniş ve çıkışları bulunan bir zeminde sağlam basmayı, doğru mekanikte koşmayı öğreniyor. Özellikle sıçramayı daha zor hale getirip, düz zeminde kolaylık sağlıyor. Sakatlıklardan korunmayı amaçlayan ‘düzeltici egzersiz’ dediğimiz çalışmaları da kumda yapıyoruz” dedi.

A takım sporcularına uygulanan antrenmanların belirli bir program dâhilinde kendilerine de yaptırılmasından memnun olduklarını belirten sporcular ise “Kum antrenmanları çok yoğun ve yorucu geçiyor ancak bu yorgunluğun ödülünü sezon içerisinde alacağımızı düşünüyoruz. Bizlerin gelecekte iyi birer basketbolcu olması için en iyi imkânları sağlayan kulübümüze teşekkür ederiz” diye konuştu.

reklam