DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Çocuklardan Sevgi Günü’nde ailelere büyük sürpriz

Bir süredir öğretmenleri eşliğinde ‘Sevgi Günü’ dolayısıyla hazırlık yapan çocuklar, etkinlikte; annelerine hazırlamış olduğu gösterileri sundular. Etkinlikte, öğretmenleriyle birlikte sevgi duvarı oluşturarak annelerine söylemek istediklerini mektuba yazıp duvara asan çocuklar, annelerine duygu dolu anlar yaşattı. Ailelerin duygu dolu anlar yaşadığı etkinlikte Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer de yer aldı.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Çocuklardan Sevgi Günü’nde ailelere büyük sürpriz

Mersin Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı bünyesinde hizmet veren Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören çocuklar, ‘14 Şubat Dünya Sevgi Günü’nü aileleriyle birlikte kutladı. Öğretmenleriyle birlikte bir süredir ‘Sevgi Günü’ne hazırlık yapan çocuklar, annelerine hazırlamış olduğu gösterileri sundular. Etkinlikte ailelerin mutluluğuna Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer de ortak oldu.

Etkinlikte, öğretmenleriyle birlikte sevgi duvarı oluşturarak annelerine söylemek istediklerini mektuba yazıp duvara asan çocuklar, annelerine duygu dolu anlar yaşattı. Mandala yaparak keyifli vakit geçiren ve ikramlıklar eşliğinde bol bol sohbet eden aileler, kucaklaşmanın ve paylaşmanın tadını çıkardıkları sevgi dolu bir gün geçirdi.

 

SEÇER: “SEVGİ GÜNÜ’NDE HEP BİRLİKTE OLMAMIZ ÇOK KIYMETLİ”

Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nden faydalanan annelerle bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğunu ifade eden Mersinden Kadın Kooperatifi Başkanı Meral Seçer, Büyükşehir’in Çocuk Gelişim Merkezleri’nin oldukça güvenli bir ortamı olduğunu söyledi. Seçer, “Öğretmenler burada çocuklarımıza gereken özeni ve önemi gösteriyorlar. Çocukların özgüveni gelişiyor, paylaşmayı ve birlikte hareket etmeyi öğreniyorlar. Bunun da eğitmenler eşliğinde olması çok avantajlı. Ergenliklerinde ve yetişkinliklerinde bunun etkisi ortaya çıkıyor, altyapısı buralarda oluşuyor. Mersin Büyükşehir Belediyesi’ne, Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanı Şerife Hanım’a ve tüm eğitmenlerimize çok teşekkür ediyorum. Hepinizin Sevgi Günü kutlu olsun” dedi.

 

TANIŞIK: “SEVGİ ÖNCE KENDİ İÇİMİZDE BAŞLAR”

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Çocuk Gelişim Merkezleri Eğitim Koordinatörü Özlem Tanışık, ‘14 Şubat Dünya Sevgi Günü’ kapsamında Halkkent ve Adile Teyze Çocuk Gelişim Merkezleri’nde eş zamanlı etkinlikler düzenlediklerini kaydetti Tanışık, “Ebeveynlerimizle birlikte bir paylaşım çemberi oluşturduk. Onlarla birlikte boyamalar yaptık. Sevgiye dair sohbet ettik. Öz şefkat çalışması yaptık. Sevginin en başta merkezde, kendi içimizden başlayıp diğer kimliklerimize uzandığından bahsettik” dedi. Çocukların öğretmenleriyle birlikte bir haftadır bu etkinliğe hazırlandıklarını belirten Tanışık, “Çocuklarımız bu süreçte ebeveynlerine kartlar hazırladılar ve onlara mektuplar yazdılar. Sevgi kavramının onlarda uyandırdığı etki ve duyguyu ifade eden ve ebeveynleri ve sevgi denince akıllarına ne geldiklerine dair notlarını yazıp, mektuplarıyla birlikte ebeveynlerine ilettiler” diye konuştu.

 

ANNELER, ÇOCUKLARINDAN ALDIKLARI KARTLARLA DUYGU DOLU ANLAR YAŞADI

Çocuğu Halkkent Çocuk Gelişim Merkezi’nde eğitim gören Özlem Karağan, etkinliği çok beğendiğini ifade ederek, “Mandala etkinliği yaptık. İlk defa yaptım ama çok keyif aldım. Evde de kızımla birlikte yapmayı planlıyorum” dedi. Kızını kendisine yazdığı notu okuyunca oldukça duygulandığını da aktaran Karağan, “Çalıştığım için ayrı kalıyoruz ve kızım bu aralar sürekli sarılmak istiyor ve sevgisini o şekilde gösteriyor. Notta da ‘Sarıl bana’ yazıyordu. Çok mutlu oldum, çok da duygulandım” sözlerine yer verdi. Çocuk Gelişim Merkezleri’ni oldukça başarılı bulduğunu söyleyen Karağan, “Burası Belediye’nin kreşi değil de özel bir yer gibi. Hiç bu kadarını beklemiyordum, çok hoşuma gitti” dedi.

Etkinliği çok eğlenceli bulduğunu söyleyen anne Sümeyye Yeter, “Etkinlik kalbime dokundu. Evladımdan sevgi kartı almak beni çok memnun etti. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi. Kızının Çocuk Gelişim Merkezi’ne henüz yeni başladığını ancak kısa bir sürede çocuğunda birçok olumlu değişim gözlediğini dile getiren Yeter, “Kendine ayrı bir güveni geldi. Evde çok sıkılıyordu, şimdi ise kendi başına oyun üretebiliyor. Onun için de çok büyük bir değişiklik oldu” ifadelerini kullandı.

Etkinliğe ilk defa katılan annelerden Büşra Karakuyu, “Çok güzeldi ve gayet memnun kaldık. Kızım burada çok mutlu ve huzurlu. O burada mutlu ve huzurlu olunca biz daha çok heyecanlanıyoruz. Kızımı buraya göndermeden önce başka kreşlerle de görüşmüştüm. Kızım bana çok düşkün. Herkes ‘kızın seni asla bırakamaz’ diyordu ama biz bir hafta gibi kısa bir sürede, öğretmenlerim sayesinde bunu hallettik” diye konuştu..

Selime Şenzoba da, oğlunun 3 seneden beri kreşe devam ettiğini ve yapılan etkinliği oldukça beğendiğini söyleyerek, “Bizleri ağırladıkları için çok teşekkür ederim. Mandala çalışması yaptık. Miniklerin gösterilerini izledik. Oğlumdan böyle bir paylaşım almak beni mutlu etti. Oğlum buraya geldiğinde daha farklı biriydi. Şu an için çok yol kat ettik. Burayı herkese tavsiye ediyoruz” dedi. (Haber Merkezi)

reklam