DOLAR 32,5152 % 0.29
EURO 34,5912 % 0.22
STERLIN 40,4778 % 0.24
FRANG 35,6259 % 0.16
ALTIN 2.505,97 % 0,92
BITCOIN 2.060.231 -3.385
reklam

DEM Parti’den Newroz’a davet

DEM Parti Mersin İl Örgütü tüm halkı, 20 Mart günü Tırmıl Miting Alanında kutlanacak Newroz’a davet etti.

Yayınlanma Tarihi : Google News
DEM Parti’den Newroz’a davet

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Mersin İl Örgütü, 20 Mart günü Akdeniz ilçesindeki Tırmıl Miting Alanı’nda “Şimdi Özgürlük Zamanı” şiarıyla gerçekleştirilecek Newroz kutlamasına ilişkin parti binasında basın açıklaması düzenledi.

Açıklamaya Mersin milletvekilleri Perihan Koca ile Ali Bozan’ın yanı sıra kentte bulunan siyasi parti ve STK temsilcileri de katıldı.  Açıklamayı İl Eş Başkanı Bedriye Kuş okudu.

 

NEWROZ ATEŞİ ADALETSİZLİĞE KARŞI YANACAK

İl Eş Başkanı Kuş, baharın müjdecisi, özgürlüğün ve direnişin simgesi olan Newroz Bayramı’nı her yıl olduğu gibi bu yılda büyük bir coşku ve kararlılıkla kutlayacaklarını dile getirdi. Kuş, “Bu yılki Newroz, sadece bir bahar bayramı değil. Newroz ateşi bu yıl, zulme ve adaletsizliğe karşı da yanacak. Bu yılki kutlamalar aynı zamanda bölgesel ve küresel barışa olan ihtiyacımızın altını çizecek ve tüm halkların özgür ve eşit bir şekilde bir arada yaşama umudunu güçlendirecek” dedi.

Newroz’un evrensel ve tarihsel mesajını benimseyerek, zulme, adaletsizliğe ve baskılara karşı birlikte mücadele etme, daha adil, özgür ve barış içinde bir dünya inşa etme kararlılıklarını bir kez daha haykıracaklarını söyleyen Kuş, Mersin halkını Newroz’a davet etti.

Kuş, “2024 Mersin Newrozu’na, tüm halkımızı ve dostlarımızı Newroz ateşi etrafında kenetlenmeye, bu özgürlük ve direniş bayramını coşkuyla kutlamaya davet ediyoruz” diyerek çağrıda bulundu.

reklam