DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne Murathan Mungan değer görüldü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 17 yıldır sürdürülen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne bu yıl çağdaş edebiyatın usta ismi yazar Murathan Mungan değer görüldü. Mungan’a ödülü, kasım ayında düzenlenecek törenle takdim edilecek. MTSO’nun Türkiye ve Mersin’de edebiyat ilgisini geliştirmek ve ulusal ölçekte bir verime dönüştürüp edebiyat okurlarının dikkatini nitelikli örneklere çekmek üzere düzenlediği Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün bu yıl 17’ncisi gerçekleştirildi. Türk edebiyatının gelişmesine katkıda bulunan kişileri onurlandırmak, daha yaygın okunmasını sağlamak için MTSO’nun girişimleriyle kent adına verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Celal Soycan, Turhan Günay, Metin Cengiz, Yavuz Özdem ve Cemal Sakallı’dan oluşan değerlendirme kurulu, bu yıl yazar Murathan Mungan’ı ödüle değer buldu. “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir” MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede 17 yıldır aralıksız verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Türkiye’de bir kent adına verilen ilk ve tek ödül olduğunu söyledi. Mungan’a bu ödülü kabul ederek Mersin’i onurlandırdığı için tüm Mersinliler adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir. Kentimizi ve ülkemizi sadece ekonomik anlamda zenginleştirmenin parçası değil, daha bütünsel anlamda yaşanır, adil, huzurlu, saygılı, dürüst bir toplum oluşmasına katkıda bulunacak en önemli şeyin edebiyat, hatta genel anlamda sanat olduğuna olan inancımızla kurumsal hale gelen bu kültürel etkinliğin bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü 2007’den beri veriliyor Oda olarak ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün nitelikli, tarafsız, siyaset ve ideolojiler üstü şekilde devam etmesine, odak noktası edebiyat ve Türkçe olması temelinde destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Çakır, kasım ayında yapılacak olan ödül töreninde Mungan’ı Mersin’de konuk etmekten ve Mersinlilerle buluşturmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nü 2007 yılında başlatan ve bugüne kadar nitelikli şekilde gelmesine destek olan geçmiş oda yönetimlerine ve başkanlarına, jüri üyelerine ve katkı veren herkese Mersin adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat belki dünyamızı değiştirmeyecek ama bizi değiştirdiğinde eminim dünyamız da daha güzel bir yöne gidecektir. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası daha güzel bir dünya adına, daha güzel ve yaşanır bir Mersin adına kültür ve sanata destek vermeye devam edecektir” diye konuştu.
reklam

Destek büyüyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Destek büyüyor

İçel İdman Yurdu’nun ikinci yarı arka arkaya aldığı galibiyetlerle kentin dikkatini çekmeyi başardı. İkinci yarı 3’te 3 yapan Kırmızı Lacivertli ekibe Sosyal medyadan bir çok kurum ve kuruluş destek çağrısı yaptı. Sosyal medya üzerinden başlatılan bu kampanyaya Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir’de katıldı.

Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir, 3. Lig’de oynayan  İçel İdman Yurdunu desteklemek için tüm sporseverleri “Haydi Mersin Birlik Vakti” diyerek Mersin Stadyumuna davet etti.

Temsilcimiz İçel İdman Yurdu’nun son haftalarda aldığı galibiyetle büyük avantaj sağladığını belirten Demir, “TFF 3. Lig 3. Grup 21. Hafta mücadelesinde Temsilcimiz İçel İdman Yurdu, Mersin Stadyumu’nda Derincespor’u ağırlıyor. Son haftalarda iç ve dış sahada üst üste aldığı galibiyetlerle TFF 2. Lig yolunda emin adımlarla ilerleyen temsilcimizi sahiplenme ve destekleme zamanı.

Takım içinde birlik ve beraberlik ruhu en üst seviyede olması, rakiplerini içerde ve dışarda mağlup etmesi bizleri gururlandırıyor. Şehrimizin takımı olan İçel İdman Yurdu’nu desteklemek için 06 Şubat Pazar günü saat 13.00’da Mersin Stadyumu’nda oynanacak olan Derincespor mücadelesinde tüm Mersinli sporseverleri temsilcimizi desteklemek üzere tribündeki yerini almalarını bekliyoruz. Şehrimizin gururu İçel İdman Yurdumuza bu pazar Mersin Stadyumu’nda oynayacağı Derincespor mücadelesinde ve TFF 2. Lig yolunda başarılar diliyorum.” İfadelerini kullandı

 

reklam