DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.269,99 -0.151
reklam

Emekliler yazı ‘Bahar Şenliği’ ile karşıladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yaş almışlara hizmet veren Emekli Evleri, 2024 yazını ‘Bahar Şenliği’ ile karşıladı. Yenişehir Emekli Evi’nin bahçesinde verilen konserle yaza ‘merhaba’ diyen yaş almışlar; dans ederek, oyunlar oynayarak eğlendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Emekliler yazı ‘Bahar Şenliği’ ile karşıladı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi bünyesinde hizmet veren Emekli Evleri, 2024 yazını  ‘Bahar Şenliği’ ile karşıladı. Birbirinden farklı sosyal ve kültürel etkinlikler, geziler, turlar ve piknik programlarıyla ikinci baharlarını Büyükşehir sayesinde dolu dolu yaşayan yaş almışlar, verilen konserle yaza ‘merhaba’ dedi.

Yenişehir Emekli Evi’nin bahçesinde düzenlenen etkinliğe Yenişehir’in yanı sıra Mezitli ve Toroslar Halkkent Emekli Evi üyeleri de katıldı. Kültür ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’na bağlı Türk Sanat Müziği Topluluğu tarafından verilen konserle eğlenen yaş almışlar, oyunlar ve danslarla yazı karşıladı. Hiçbir etkinliği kaçırmayan ve oldukça yoğun katılım gösteren emekliler, birbirleriyle kaynaşırken aynı zamanda keyifli vakit geçirdi.

 

DÖNMEZLER: “ÜYELERİMİZİN MEMNUNİYETLERİNİ YÜZLERİNDEN ANLIYORUZ”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı Sosyal Hizmetler Şube Müdürü Suzan Dönmezler, etkinlik hakkında bilgi vererek, “Yenişehir Emekli Evimizde, Mezitli, Yenişehir ve Toroslar Emekli Evi üyelerimize Bahar Şenliği kapsamında keyifli vakit geçirmelerini sağlamak amacıyla bir etkinliğimiz var. Emekli Evi üyelerimiz gayet keyifli ve eğlenceli vakit geçiriyorlar. Gayet memnun olduklarını yüzlerinden anlıyoruz” diye aktardı.

 

ANTMEN: “EMEKLİ EVİ GERÇEKTEN ÇOK GÜZEL VE BAŞARILI İŞLER YAPIYOR”

‘Bahar Şenliği’ kapsamında doyasıya eğlenen Yenişehir Emekli Evi üyelerinden Nurgül Antmen, yapılan organizasyon için teşekkürlerini ileterek, “Yapılan tüm etkinlikler birbirinden güzel. Hepsinden çok mutlu oluyoruz. Ortam çok güzel. Farklı etkinliklere de gelip katıldığım oldu. Kolon kanseri ile ilgili bir program vardı. Ona katıldım ve anlatım güzeldi, bizim anlayacağımız dildendi. O etkinlikten de güzelce faydalandık. Bize çok yararlı bir etkinlikti. Haftada bir de Çarşamba günleri burada müzik var. Zaman zaman da onları izlemeye geliyorum ve o da çok güzel. Arada da spora katılıyorum, o da güzel. Emekli Evi gerçekten çok güzel ve başarılı işler yapıyor” dedi.

 

YELDAĞ: “BAHAR ŞENLİĞİ ÇOK GÜZEL GEÇTİ”

Yenişehir Emekli Evi üyelerinden Harika Yeldağ ise eğlencenin çok güzel olduğunu anlatarak, “Vahap Bey’e çok teşekkür ediyoruz, çok memnunuz ve çok güzel bir eğlence. Bahar Şenliği çok güzel geçti. Her zaman katılmak istiyorum ve katılacağım da” diye konuştu.

Yenişehir Emekli Evi üyelerinden Emirhan Çetin de Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer’e teşekkürlerini ileterek, “Emekli Evi’nde çok güzel etkinlikler oluyor. Bahar Şenliği çok güzel geçti. Daha önce de katıldım, bu daha da iyi ve  güzel oldu. Daha coşkulu ve kalabalıktı” ifadelerini kullandı.

 

EMEKLİLER ‘BAHAR ŞENLİĞİ’NDE GÖNÜLLERİNCE EĞLENDİ

Yenişehir Emekli Evi üyelerinden Nihat İbrahimoğlu de yıllardır Emekli Evi’nin üyesi olduğundan bahsederek, emekli Evi’nde sık sık etkinliklerini düzenlendiğini ifade etti. İbrahimoğlu, “Emekli olduğumuz için bize de değişiklik oluyor. Bu tür organizasyonlara sürekli katılıyorum. Zaten evim de yakın. Bu sayede arkadaşlarımızla hep beraber oluyoruz” dedi.

 

 

Yenişehir Emekli Evi üyelerinden Emekli Öğretmen Hayriye Örkil ise etkinlik dolayısıyla teşekkürlerini ileterek, “Gerçekten çok güzel bir ortam var. Kendimizi burada çok iyi hissediyoruz. Etkniliklerin devamını da diliyoruz. Her zaman böyle ortamlarda hep bir arada olmak dileğiyle” diye belirtti. (Haber Merkezi)

reklam