DOLAR 32,2511 % 0.14
EURO 35,0023 % 0.27
STERLIN 41,0886 % 0.43
FRANG 35,2346 % 0.08
ALTIN 2.418,47 % 0,36
BITCOIN 68.831,83 2.234
reklam

“HER ŞEY MERSİN İÇİN”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“HER ŞEY MERSİN İÇİN”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, yatırım programına alınan ancak Cumhur İttifakı üyeleri tarafından borçlanma yetkisi reddedilen metro projesi ile ilgili Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 14 Şubat tarihinde çağrıda bulunmuştu. Bu çağrıdan iki ay sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşen Seçer, twitter hesabından görüşmeyi duyurarak “Her şey Mersin için” ifadesini kullandı.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Seçer, 14 Şubat’ta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a, “Mersin metrosunu yatırım programına aldınız. Bu kararınıza rağmen, çoğunluğa sahip Cumhur İttifakı’ndan komisyon üyeleri borçlanma talebimizi reddetti” ifadeleriyle seslenmişti. Bu çağrıdan iki ay sonra Erdoğan ile gerçekleşen görüşmede Mersin’de yaşanan gelişmeleri paylaştığını, Mersin Metrosu dış finansman onayı konusunda destek istediğini belirten Seçer görüşmeye dair sosyal paylaşım hesabından “Sn.Cumhurbaşkanı @RTErdogan ile dün görüşme gerçekleştirerek şehrimizde yaşanan gelişmeleri paylaştım. Mersin Metrosu dış finansman onayı ve şehrimizin sorunlarının çözümüne destek istedim. Daha güzel bir #Mersin için uyum ve inançla çalışmaya devam ediyoruz. Her şey Mersin için” şeklinde paylaşım yaptı.

NELER YAŞANMIŞTI?

3 milyar 379 milyon sözleşme bedelli Mersin metro projesi Cumhurbaşkanlığı Yatırım Programı’na alınmasının ardından Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi’ne sunulmuştu. Mersin Belediye Meclisi’nde çoğunluğa sahip olan Cumhur İttifakı komisyon üyeleri metro projesi için borçlanma talebini reddetmişti. Ocak 2022’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Mersin Metrosu’nun temel atma törenine katılmıştı.

reklam