DOLAR 32,5144 % -0.11
EURO 34,7895 % -0.24
STERLIN 40,4776 % -0.12
FRANG 35,6075 % -0.27
ALTIN 2.428,55 % -0,06
BITCOIN 66.353,02 0.33
reklam

‘Karantina Günlüğü’nde ödüller sahiplerini buldu

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Karantina Günlüğü’nde ödüller sahiplerini buldu

Mersin Üniversitesi (MEÜ) ve Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi’nin gençlerin dil, edebiyat ve kültürümüze ait değerlerimizle ilgili yeteneklerine alan açmak, yazdıkları eserleriyle kendilerini ifade edebilen nitelikli insanlar olarak yetişmelerine katkıda bulunmak amacıyla ortaklaşa düzenlendiği, ‘Karantina Günlüğü” konulu serbest yazı yarışmasında ödüller sahiplerini buldu.

MEÜ Prof. Dr. Ahmet Çamsarı Konferans Salonu’nunda düzenlenen ödül törenine, Mersin Vali Yardımcısı Kaya Çıtak, Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Üniversitemiz İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Erdal Baykan, Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cemal Altan, Üniversitemiz Kariyer Merkezi Müdürü Prof. Dr. İlhan Ege, Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, Mersin İl Müftüsü Dr. Şaban Kondi, Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi Başkanı Mustafa Erim, akademik personel ve öğrenciler katıldı.

“PANDEMİ GÜNLERİNDE GENÇLERİ SANAT VE EDEBİYATLA BULUŞTURMAK ÖNEMLİ”

Açış konuşmasında söz alan Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Pandemi şartlarında, böyle güzel bir yarışmayı organize etmek ve bunu da geleneksel hale getirmek çok önemli. Pandemi dönemi tıbbi açıdan bizlere çok iz bıraktı ancak sosyal olarak da çok ciddi izler bıraktığını düşünüyorum. Hastalık döneminde insanlar yalnız kaldı ve insanlığın en önemli özelliklerinden sosyallik bozuldu. Ülkemiz ise, sağlık siteminin iyi olması ve sağlık çalışanlarımızın da özverisi ile zor günleri aştı” dedi. Yarışmanın, zorlu pandemi günlerinde gençleri sanat ve edebiyat ile buluşturması bakımından çok önemli olduğunu söyleyen Çamsarı, yarışmayı organize eden ve katılan herkese teşekkürlerini iletti.

Pandemi döneminde, tüm dünya gibi ülkemizde de insanların zor zamanlar geçirdiğini ifade eden Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi Başkanı Mustafa Erim ise, sağlıklı bir şekilde nefes almanın, birisine sarılabilmenin büyük bir nimet olduğunun farkına varıldığını söyledi. Mustafa Erim, salgının insanlığın yeniden dirilişine vesile olmasını temenni etti ve etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçen Prof. Dr. Ahmet Çamsarı başta olmak üzere, tüm paydaşlara teşekkürlerini iletti.

‘KARABASAN’ ESERİ BİRİNCİ OLDU

Konuşmaların ardından, dereceye girenlere ödülleri takdim edildi. “Karabasan” adlı eseriyle yarışmada birinci olan Furkan Doğan’a ödülünü Mersin Vali Yardımcısı Kaya Çıtak, “Bihaberdik” adlı eseriyle ikinci olan yarışmacı Merve Oktar’a ödülünü Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, “Seni Tanıyorum” adlı eseriyle üçüncü olan yarışmacı Mustafa Özveren’e ödülünü kendisi adına Mizgin Ezgi’ye Mersin İl Milli Eğitim Müdürü Adem Koca, “Bir Corona Masalı” adlı eseriyle mansiyon ödülünü kazanan yarışmacı Melih Can Yakınbaş’a ödülünü Türkiye Dil ve Edebiyat Derneği Mersin Şubesi Başkanı Mustafa Erim takdim etti.

Ödül töreni, karşılıklı plaket takdimi ve toplu fotoğraf çekimi ile birlikte sona erdi.

reklam