DOLAR 32,5202 % -0.09
EURO 34,8035 % -0.19
STERLIN 40,4868 % -0.09
FRANG 35,5889 % -0.31
ALTIN 2.422,02 % -0,33
BITCOIN 66.436,11 0.344
reklam

Kuran Kursu’na 2’nci kez ret!

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kuran Kursu’na 2’nci kez ret!

Akdeniz Belediyesinin eylül ayı birinci oturumunda Huzurkent Mahallesine yapılmak istenen Kuran Kursu, CHP ve HDP’li meclis üyeleri tarafından ikinci kez ret oyu verdi. İlçede birçok yer olduğunu ve Kuran Kursu’nun Huzurkent’e değil de bu boş alanlara yapılmasını belirten CHP’li Mahmut Dönmez’e Başkan Gültak, “Hodri meydan. İlçemizde boş yer var ise getirin önümüze buralar boş deyin, Kuran Kursu’nu oraya yapalım” dedi.

Akdeniz’e yapılacak her türlü projeye engel olmalarıyla bilinen CHP ve HDP’li meclis üyeleri bu kez de ilçeye yapılacak Kuran Kursu’na engel oldu. Temmuz ayı meclisi birinci oturumunda Huzurkent Mahallesine yapılması planlanan Kuran Kursu CHP ve HDP’li meclis üyeleri tarafından reddedilmişti. Eylül ayı birinci oturumunda Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, Kuran Kursu ile ilgili ısrar kararı CHP ve HDP’li meclis üyeleri tarafından bir kez daha reddedildi.

KARŞI DEĞİLİZ DEDİLER, RET VERDİLER!

İlçede Kuran Kursu yapılmasına karşı olmadıklarını vurgulayan CHP Grup Sözcüsü Mahmut Dönmez, “İlçede başka yer mi yok? 65 mahallemiz var neden buraya yapmak istiyorsunuz? Kuran Kursu yapılmasına karşı değiliz. Ancak Huzurkent’e yapılmasına karşıyız” dedi.  HDP Grup Sözcüsü Özgür Çağlar ise, “Bunu defalarca söyledik. Kuran Kursu’na, dini eğitime karşı değiliz. Bunun yapılması gerekiyor. Yasamızda bu teminat altına da alınmış. Bu konuda hemfikiriz. Ancak biz yer konusunda karşıyız. Burası dışında yer bulabilirsiniz” şeklinde konuştu.

GÜLTAK: “YER BULUN, ORAYA DA YAPALIM”

Akdeniz Belediye Başkanı Mustafa Gültak, CHP ve HDP’li meclis üyelerine tepki göstererek, “Geçtiğimiz meclis oturumunda bir söz söylemiştim. 65 mahallemizde yer bulun, biz burayı bulduk deyin oraya da yapalım. Hodri meydan, Bunun buraya geleceğini bildiğim için 1,5 ay öncesinden gündeme getirmiştim. Nerde bulduğunuz yer? Olmadığını sizler de biliyorsunuz. CHP ve HDP önerge versin, biz burayı bulduk desin oraya Kuran Kursu yapacağım. Eğer samimiyseniz önümüzdeki ay getirin. İlçede boş yer olduğunu söylüyorsunuz. Samimiyseniz getirin, getirmezseniz de halk bunun kararını verir” dedi. Yaşanan tartışmaların ardından Başkan Gültak’ın yeniden ısrar kararı araması üzerine CHP ve HDP’li meclis üyeleri bir kez daha ret kararı verdi. (Haber Merkezi)

reklam