DOLAR 32,6218 % 0.34
EURO 34,8004 % 0.28
STERLIN 40,4179 % 0.56
FRANG 35,7830 % 0.19
ALTIN 2.484,82 % -0,59
BITCOIN 2.151.785 0.288
reklam

“MERSİN ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“MERSİN ÇOK DAHA GÜZEL OLACAK”

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Vahap Seçer, Kanal 33, İçel TV & FM, Sun TV & FM, HRT, TV A, Koza TV, Radyo Metropol, Kent Radyo, Mix FM, Radyo Ülkü, Radyo Çetin, Mersin FM, Yörük FM, Tepe FM ortak yayınında Gazeteci Ahmet Özdemir’in sorularını cevapladı.

 

SEÇER: “MERSİN’DE İNSANLAR HUZURLU”

Yayında konuşan Başkan Seçer, göreve gelmeden önce Mersin’in huzur kenti olmasıyla ilgili verdikleri sözü tutuklarını söyleyerek Mersin’de herkesin huzur ve kardeşlik içerisinde yaşadığını söyledi. Mersin’in geniş bir coğrafya olduğunu ve kentte her kesimden insanın yaşadığını belirten Seçer, tüm farklılıklara rağmen insanların huzurlu olduğunu vurguladı. Seçer, “Herkes Mersin’de aslında şehrin temizliğinden, güzelliğinden, şehri bir sahiplenen olduğundan dolaylı son derece mutlu ve müsterih. Hiçbir vatandaşım bu anlamda bana şikâyetini bildirmedi, bilakis teşekkürünü ve memnuniyetini dile getiriyor” dedi.

 

“MERSİN BÜYÜKŞEHİR’İN POLİTİKALARI ÖRNEK GÖSTERİLİYOR”

Mersin’de şu anda çalışan, disiplinli, kenti sahiplenen bir belediye olduğunu vurgulayan Seçer, Mersin’in daha modern, rengârenk, umut vadeden bir kent hüviyetine büründüğüne dikkat çekerek, “O anlamda son derece mutluyum ve müsterihim” dedi. Eskiden Mersin’in pek tanınıp konuşulmadığını söyleyen Seçer, artık Mersin’in belediyesi ve belediye başkanıyla konuşulduğunu belirtti. Özellikle sosyal politikalar konusunda Mersin Büyükşehir’in hizmet ve politikalarının örneklerinin verildiğini söyleyen Seçer, “Mersin’i böyle tanıtabilirsiniz. İyi yöneticilerinizle, iyi siyasetçilerinizle, çıkaracağınız sporcularla, şampiyon sporcular ve takımlarla, sanatçılarla, yazarlarla, çizerlerle Mersin tanıtılır. Bunlarla bir marka kent haline gelir. Sadece para kentin marka kent olmasına yetmez. Orada tarihsel birikim, bir kültür olacak, bir anlayış olacak. Bütün bunların birleşim bir sinerji yaratır ve o kenti bir marka kent yapar” diye konuştu.

Seçimlerden iyi sonuç almak zorunda olduklarını vurgulayan Seçer, “Mersin’in huzuru, milletimin selameti her şeyden önemlidir. Bir hafta sonra herkes sandığa gidecek. Yeter ki hukuken halel getirilmesin, yanlış işler yapılmasın, sandık güvenliği önemli” dedi. Son olarak ekranları başından kendisini izleyen Mersinlilere seslenen Başkan Seçer, “Hizmet İttifakı çatısı altında Başkanınıza desteğinizi bekliyorum” dedi.

reklam