DOLAR 32,5202 % -0.09
EURO 34,8035 % -0.19
STERLIN 40,4868 % -0.09
FRANG 35,5889 % -0.31
ALTIN 2.422,02 % -0,33
BITCOIN 66.436,11 0.344
reklam

“Mersin’in bu şekilde anılmasından hicap duyuyorum”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Mersin’in bu şekilde anılmasından hicap duyuyorum”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır, özellikle son yıllardır ülkemizde artan yasa dışı uyuşturucu ticaretinin tüm yönleriyle araştırılması için Meclis Başkanlığı’na araştırma önergesi verdi. Başarır, “Mersin’in bu şekilde anılmasından hicap duyuyorum” dedi.

Özellikle seçim bölgesi olan Mersin’de uyuşturucu kaçakçılığının sıklıkla güdeme geldiğini, dostluğun, barışın, hoşgörünün, dayanışmanın, kültür ve turizmin ön planda olduğu Mersin İlimizin bu şekilde anılmasından hicap duyduğunu ifade eden CHP’li Başarır, “Eski Türk-Amerikan İşadamları Derneği Başkanı ve L’ACTONE Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ali Osman Akat’ın da aralarında bulunduğu 6 şirket sahibinin, firmaları üzerinden yurtdışından uyuşturucu kaçakçılığı yaptığını 13 Nisan Çarşamba günü yazılı ve görsel basından öğrendik. Burada daha da vahim olan durum uyuşturucu ticaretinin önemli ismi olan Ali Osman Akat’ın başta Cumhurbaşkanı Erdoğan olmak üzere, bu ülkenin İçişleri Bakanı’ndan tutun Dışişleri Bakanına, AKP Genel Başkanvekillerinden AKP’li eski bakanlara kadar birçok siyasi ile samimi fotoğraflarının yer almasıdır.” dedi.

 “ARKASINDAKİ GÜÇLERİN KİMLER OLDUĞU DERHAL ARAŞTIRILMALIDIR”

Söz konusu olayda, Alman yetkililerinin, Türk makamlarını uyarmasıyla uyuşturucu organizasyonu çözüldüğünü ancak özellikle son yıllarda ülkemizde kilolarca kokain yakalanmış olmasına rağmen açılan davaların ise sadece alıcı görünen kişilerle sınırlı kaldığını hatırlatan CHP’li Başarır, “Ülkemizde uyuşturucu ticareti yapan bir kişinin, iktidar kanadındaki üst düzey siyasetçilerle samimi fotoğrafları olması kabul edilebilir bir durum değildir. Ülkemize uyuşturucunun hangi yollarla girdiği, kimlerin uyuşturucuyu ülkemize soktuğu, kimler tarafından teslim alındığı, arkasındaki güçlerin kimler olduğu derhal araştırılarak gün yüzüne çıkarılmalıdır” sözlerini dile getirdi.

reklam