DOLAR 32,5202 % -0.09
EURO 34,8035 % -0.19
STERLIN 40,4868 % -0.09
FRANG 35,5889 % -0.31
ALTIN 2.422,02 % -0,33
BITCOIN 66.436,11 0.344
reklam

Mezitli’de Ali Bilgiç Parkı ve Fikriye Atılgan Taziye Evi açıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mezitli’de Ali Bilgiç Parkı ve Fikriye Atılgan Taziye Evi açıldı

Mezitli Belediyesi tarafından hayırsever vatandaşımızın desteğiyle yaptırılan Ali Bilgiç Parkı ve Fikriye Atılgan Taziye Evinin açılışı düzenlenen törenle gerçekleştirildi. Tece Deniz Mahallesi Muhtarlığı yanında yapılan açılışta, dualar eşliğinde kurdele kesildi. Açılışa, Cumhuriyet Halk Partisi Mersin Milletvekili Alpay Antmen, belediye meclis üyeleri ve mahalle muhtarlarının yanı sıra vatandaşlar da yoğun ilgi gösterdi.

Açılış, güzel bir olayın da yaşanmasına yol açtı. Açılışa katılan vatandaşlardan birisi Başkan Tarhan’ın yanına gelerek bir taziye evi de kendisinin yaptırmak istediğini söyledi.

Törende ilk konuşmayı yapan hayırsever Nejdet Atılgan, toplumda hoşgörünün giderek yok olduğuna vurgu yaparak, “Kültürel yozlaşma bizi öyle bir hale getirdi ki alt katımızdaki komşumuzun üzüntüsünden habersiz hale geldik. Yan komşunun diğerinden haberi yok. Maalesef son 20 yılda toplum birbirinden koparıldı. Katıldığım bir taziyede, vefat eden kişinin hemen üst katında oturan vatandaşın, bizim de duyacağımız şekilde müziğin sesini açtığına tanık olunca bu taziye evinin yapılması gerektiğine karar verdik. Bir araya gelerek taziye evini Tece’mize kazandırdık.” dedi.

Deniz Mahallesi Muhtarı Aziz Aydoğdu, yaptığı konuşmada Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan ve hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

 

“HAYIRSEVER DESTEĞİYLE ÜÇÜNCÜ TAZİYE EVİNİ AÇIYORUZ”

Mezitli Belediyesinin en büyük desteğinin her zaman yanında olan vatandaşları olduğunu belirten Başkan Neşet Tarhan, “Belediye başkanı herkesin başkanıdır ve hizmet yaparken ayrım gözetmez. Göreve gelirken söz verdiğim gibi herkesin belediye başkanı olma hedefimi yerine getirmiş olmanın gururunu ve mutluluğunu yaşıyorum. Bu nedenle daha önce karşımda rakip olarak çıkanlar seçimlerde yanımızda oldu. Bunun yanında belediyemizin çalışmalarının birçoğunda hayırseverlerimiz önemli desteklerde bulundu. Hiç birisi de bu yardımı yaparken hangi partiden olduğumuza bakmadı. Hiç anaokulu olmayan Mezitli’ye 3 hayırsever anaokulu yaptı. Kafe kütüphane, gençlik merkezi, taziye evi yaptı. Sadece Tece bölgesinde hayırsever desteğiyle üçüncü taziye evini açıyoruz. Başarının temeli de güven kelimesinde yatıyor. İnsanlar Belediye Başkanına güvenirse desteğini veriyor. Biz bu güveni sağladığımız için mutluyuz” diye konuştu.

Tece bölgesinin çok hızlı bir gelişme gösterdiğine ve değerinin her geçen gün arttığına vurgu yapan Başkan Tarhan, “Tece ve Davultepe bizim en geri kalmış bölgelerimizdi. Ancak birkaç yılda ne kadar değer kazandığını herkes gördü. Emlak değerleri birkaç kat arttı. Yurt içinde olduğu gibi yurt dışında yaşayanların da ilgisini çekiyor. Herkes Tece’yi yaşanılacak bir yer olarak görüyor. Belediyemizde bu hızlı büyümeye destek olmaya çalışıyor. Tece artık makus talihini yenmiştir. Sosyal olanakları, kültürel alanları, ulaşım ağı, sahili, hoşgörülü ve yardımsever vatandaşları ile daha güzel bir bölge olacaktır. Mezitli, kısa bir sürede hiçbir şikayetin olmadığı bir bölge olacak.” şeklinde konuştu.

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen ise konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Bugün çok özel bir şeye imza atıyoruz. Yaşamını yitirmiş değerli büyüklerimize Allah’tan rahmet diliyor, isimlerini yaşatmak için bu desteği veren hayırsever ailelerine de teşekkürlerimi sunuyorum. Zaten Başkanımız Neşet Tarhan, Mezitli’de yapmış olduğu hizmetleri ile hepimizi gururlandırıyor. Mezitli’yi adeta bir yeşil alan haline getirdi. Belediyelerimiz çalışıyor ve güzel şeyler ortaya çıkıyor. Mersin bu şekilde marka kent haline gelmişse bu kentin parlayan yıldızı Mezitli olmuştur. Mezitli Belediye Başkanımız hiçbir ayrım yapmadan görevini layığı ile yerine getiriyor.”

Başkan Tarhan, törenin ardından açılışı yapılan parkta çocuklarla oyunlar oynadı.

 

reklam