DOLAR 32,2045 % -0.08
EURO 35,0283 % 0.44
STERLIN 41,2172 % 0.22
FRANG 35,6402 % 0.97
ALTIN 2.426,51 % 0,21
BITCOIN 68.434,08 1.373
reklam

Öğrenci Çalışma Merkezleri Konforlu Çalışma Ortamı Sunuyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öğrenci Çalışma Merkezleri Konforlu Çalışma Ortamı Sunuyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Adnan Menderes Bulvarı’ndaki Öğrenci Çalışma Merkezi, öğrencilere ücretsiz çay, kahve ve internet eşliğinde konforlu bir çalışma ortamı sunuyor. Haftanın 6 günü 08.00-19.00 saatleri arasında hizmet veren Öğrenci Çalışma Merkezi’nden günlük ortalama 60 öğrenci faydalanıyor.

Büyükşehir Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Dairesi bünyesinde hizmet veren Öğrenci Çalışma Merkezi’nde öğrencilere sessiz ve konforlu bir çalışma ortamı sunuluyor. Günlük ortalama 60 öğrencinin faydalandığı Öğrenci Çalışma Merkezi’nde ücretsiz çay, kahve ve internet hizmetleri de yer alıyor.

HAFTANIN 6 GÜNÜ 08.00-19.00 SAATLERİ ARASINDA AÇIK

Adnan Menderes Bulvarı üzerinde Kasım Ekenler Sitesi arkasındaki Öğrenci Çalışma Merkezi, Pazar günü hariç, haftanın 6 günü 08.00-19.00 saatleri arasında hizmet veriyor. Öğrencilerin tüm hizmetlerinden ücretsiz yararlandığı Merkez’de zengin bir kütüphane, konforlu çalışma alanları ve mini mutfak yer alıyor. Öğrencilerin HES koduyla alındığı Öğrenci Çalışma Merkezi, düzenli olarak temizlenip dezenfekte ediliyor. Bu sayede öğrencilere sağlıklı bir çalışma ortamı da sunuluyor.

NAZIM HİKMET’TEN OĞUZ ATAY’A ZENGİN BİR KÜTÜPHANE

Öğrenci Çalışma Merkezi’ni kimi öğrenci ders çalışmak için kimi ise kitap okumak için değerlendiriyor. Okuma köşelerinde kitap okuyan öğrenciler, Merkez’deki zengin kütüphaneden Nazım Hikmet, Oğuz Atay ve Zülfü Livaneli gibi usta yazarların kitaplarına ulaşabiliyor. Çalışma masalarında ise öğrenciler ücretsiz internetle sınavlara rahat bir şekilde hazırlanma olanağı buluyor.

ÇAYLAR VE KAHVELER BÜYÜKŞEHİR’DEN

Öğrenci Çalışma Merkezi’nin önündeki çim alanlarda ise konsepte uygun heykeller yer alıyor. Öğrenciler yaz aylarında heykellerin bulunduğu çim alana yerleştirilen armut koltuklarda ders çalışıp kitap okuyabiliyor. Merkez’deki mutfakta yer alan ücretsiz çay-kahve, buzdolabı ve mikrodalga olanakları ise öğrencilere ev ortamı tadında bir çalışma alanı sağlıyor.

“ÖZELLİKLE EVİNDE DERS ÇALIŞMA ORTAMI OLMAYAN ÖĞRENCİLER İÇİN ÇOK FAYDALI BİR YER”

Mersin Büyükşehir Belediyesi Öğrenci Çalışma Merkezi’nin Sorumlusu Cansu Baytek, öğrencilere elverişli bir çalışma ortamı sunduklarını vurgulayarak “Öğrencilerimiz gelip burada ders çalışıyorlar. Burası temiz, nezih, sessiz, sakin bir ortam. Öğrencilerin tamamen ders çalışmasına odaklı bir yer ve bunun için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Sessizlik içerisinde, özellikle evinde ders çalışma ortamı olmayan öğrenciler için çok faydalı bir yer. Aile ortamı gibi. Zaman içerisinde öğrenciler kendi aralarında da kaynaştıktan sonra tamamen ev ortamına dönüşüyor. Bütün öğrencilere her zaman kapımız açık. Bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

“HEMEN HEMEN HER KADEMEDEN ÖĞRENCİ VAR”

1 yıl önce Öğrenci Çalışma Merkezi’ni keşfettiğini ve müdavimi olduğunu belirten Doktora öğrencisi Mehmet Zeki Fırat, “Hemen hemen her kademeden öğrenci var. Lise talebesi var. Liseyi bitirmiş, sınava hazırlanan öğrenciler var. Lisanstan gelen arkadaşlarımız var, yüksek lisansta olan arkadaşlarımız var. Aynı zamanda doktoradan arkadaşlarımız var. Zaman zaman buraya gelip tanıştığım akademisyenler de var. Buraya makale veya tez yapmaya gelen akademisyenler de var. Kütüphaneler zaten toplumda en nadide yerlerden bir tanesidir” sözlerine yer verdi.

“HER ŞEY TAMAMEN ÜCRETSİZ VE MERKEZİ BİR YERDE”

7-8 aydır Öğrenci Çalışma Merkezi’nden faydalandığını vurgulayarn yüksek lisans öğrencisi Sebile Aktekin ise, “Her şey tamamen ücretsiz ve merkezi bir yerde. Benim evim biraz uzakta, Akbelen’de olmasına rağmen oradan buraya her gün gidip geliyorum. Geldiğimizde her zaman etraf temiz. Herhangi bir ücret yok, hatta bize sunulan ekstralar var. Çay-kahve sınırsız, ücretsiz. İnternetimiz var, yemeğimizi evden getirip dolabımıza katıyoruz. Isıtabiliyoruz. Her imkanımız var” dedi.

Üniversite hazırlık öğrencisi Melek Oktay da derslerine 5 aydır Öğrenci Çalışma Merkezi’nde çalıştığını belirterek, “Bir adım ötede zaten deniz var. Bir adım ötede yeşil alan. Daha ne istenebilir ki. Gayet güzel. Öğrencilerin kendilerini rahat hissedebildikleri ikinci bir ev. Böyle yerlerin artırılmasını gerçekten çok istiyorum” diye konuştu.

reklam