DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.269,99 -0.151
reklam

“Pamukluk Barajı İsale Hattı Projesi 2026 yılında tamamlanacak”

Yayınlanma Tarihi : Google News

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Kıratlı, Mersin’in Tarsus ilçesinde yapımı tamamlanan Pamukluk Barajı’nın İçme suyu İsale Hattı Projesi sözleşmesinin imzalanarak çalışmalara başlandığını duyurdu. Kıratlı, maliyetin yaklaşık 4 milyar TL olduğunu, projenin 2026 yılında tamamlanacağını ve ekonomiye yıllık 2 milyar TL’nin üzerinde katkı sunacağını belirtti.

Mersin’e yapılan yatırımların takipçisi olarak bilinen AK Parti Mersin Milletvekili Ali Kıratlı, yapımı tamamlanan Pamukluk Barajı’nın İsale Hattı proje sözleşmesinin imzalanarak inşaat çalışmalarının başladığını duyurdu. Kıratlı, projenin tamamlanmasıyla birlikte Mersin’in merkez ilçeleri ile Tarsus ilçesinin içme suyu ve sulama sorununun çözüleceğini ifade etti.

 

“EKONOMİYE YILDA YAKLAŞIK 2 MİLYAR TL KATKI SUNACAK”

Tarım ve Orman Bakanlığı ile yüklenici firma arasında sözleşmenin imzalandığını belirten Kıratlı, “Projenin tamamlanmasıyla birlikte Mersin’in uzun vadeli içme suyu ihtiyacının karşılanması ve yıllık 182 bin dekar arazinin suyla buluşturulması hedeflenmektedir. İsale Hattı Projesi tamamlandığında yıllık olarak ekonomiye yaklaşık 2 milyar TL katkı sunacak. İmzalanan sözleşmeyle birlikte tamamlanacak olan 33 km isale hattı ile Mersin’in içme suyu sorunu çözüme kavuşacak. Projenin yaklaşık maliyeti 4 milyar TL’dir. Projede emeği geçen başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

“PROJE 2026 YILINDA TAMAMLANACAK”

Pamukluk Barajı ve İsale Hattı Projesinin Mersin’in en önemli projelerinden biri olduğunu vurgulayan Kıratlı, “Proje, 2026 yılında tamamlandığında, Mersin’in hem içme suyu hem de tarımsal su ihtiyaçlarını karşılayarak bölgenin sürdürülebilir kalkınmasına önemli bir katkı sağlayacak. Bu büyük yatırım, Mersin’in su altyapısını güçlendirecek ve bölgenin ekonomik kalkınmasına destek olacaktır. Proje, aynı zamanda bölgedeki su kaynaklarının daha etkin ve verimli kullanılmasını sağlayarak, su yönetimi konusundaki sorunları da çözecektir. Pamukluk Barajı, sadece Mersin’in değil, çevre illerin de su ihtiyacına katkı sağlayacak kapasitede bir projedir. Bu nedenle, projenin tamamlanması ile birlikte bölgesel kalkınmaya önemli bir hız kazandırılacak ve tarımsal üretimin artmasıyla birlikte yerel ekonomiye canlılık getirecektir” ifadelerini kullandı. (Haber Merkezi)

AK Parti Mersin Milletvekili ve TBMM Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi Ali Kıratlı, Mersin’in Tarsus ilçesinde yapımı tamamlanan Pamukluk Barajı’nın İçme suyu İsale Hattı Projesi sözleşmesinin imzalanarak çalışmalara başlandığını duyurdu. Kıratlı, maliyetin yaklaşık 4 milyar TL olduğunu, projenin 2026 yılında tamamlanacağını ve ekonomiye yıllık 2 milyar TL’nin üzerinde katkı sunacağını belirtti. Mersin’e yapılan yatırımların takipçisi […]

DEVAMINI OKU
reklam

YORUM YAP