DOLAR 32,3073 % 0.14
EURO 34,9299 % 0.16
STERLIN 41,2009 % 0.11
FRANG 35,3820 % 0.13
ALTIN 2.426,53 % 0,21
BITCOIN 67.562,82 -1.325
reklam

PANKART KRİZİ!

Yayınlanma Tarihi : Google News
PANKART KRİZİ!

Tarsus Belediye Başkanı Dr. Haluk Bozdoğan’ın Tarsus İdman Yurdu’na üst üste galibiyet alması sebebi ile hiçbir siyasi cümle içermeyen ve başarılar dilediği pankartlar, siyasi sebepler öne sürülerek Tarsus Stadyumu’ndan apar topar kaldırıldı. Bu yapılanın saygısızlık olduğunu belirten Başkan Bozdoğan sert cevap verdi. ‘Stadyumda omuz omuza galibiyet sevinçleri yaşadığımız bugün, spora siyasetin nasıl alet edildiğini hep birlikte tecrübe etmekteyiz. Bu yapılan takımımıza, kentin Belediye Başkanına ve en önemlisi Tarsus’a yapılan büyük bir saygısızlıktır’’ diye konuştu.

8 hafta üst üste galibiyet alan ve kentte adeta bir bayram havası yaratan Tarsus İdman Yurdu, şampiyonluğa emin adımlarla yürüyor. Bu sebeple, takıma moral ve motivasyon sağlamak amacı ile her fırsatta maddi manevi çeşitli adımlar atan Başkan Bozdoğan; kentin dört bir tarafına ‘’Tarsus İdman Yurdu’na Başarılar Dilerim’’ yazılı pankartlar astırdı. Pazar günü oynanacak olan maç öncesi de Tarsus Stadyumuna asılan ve hiçbir siyasi cümle, amblem, logo içermeyen pankartlar, siyasi sebepler öne sürülerek aniden kaldırıldı. Sporun siyasete alet edildiğine değinen Başkan bozdoğan, ‘’ Tarsus İdman Yurdu 100 yıl boyunca kentimizi birleştiren, güzelleştiren, gurur duymamızı sağlayan yegâne mirasımızdır.  Bu mirasa destek vermek, sahip çıkmak ve bağlanmak; siyasetin kirli “adamcıkları” tarafından gölgelenmek istenmekte ve şampiyonluğa giden koca çınar; siyasi talimatlarla alaşağı edilmek istenmektedir. Bugün bu pankartlardan rahatsız olan ve pankartları söküp merdiven altına iten zihniyetlere cevabımız şampiyonluk olacaktır’’ diye konuştu.

Başkan Bozdoğan, takımın; çeşitli idare ve kuruluşların bu tarz siyasi çıkarları gözettikleri talimatları ile alaşağı edilemeyeceğini ve takımın arka arkaya aldığı zaferlerin taraflı tarafsız, kırgın, küskün, genç yaşlı, kadın ve çocukları gururlandırdığı bu günlerin, kentte şampiyonluk coşkusu yaratarak büyük bir mutlulukla taçlandırılmasının en büyük gaye olduğunu ifade etti.

 “GÖLGE ETMEYİN, BAŞKA İHSAN İSTEMİYORUZ”

Siyasetin spora alet edildiği, daha açık bir ifade ile siyasi arenadaki sessiz hesaplaşmanın kente ve takıma bu şekilde sorunlar yarattığını ifade eden Başkan Bozdoğan, ’’Maddi manevi “her türlü” ihtiyacını büyük bir özveriyle, el ele kol kola vererek tamamladığımız, galibiyet sevincini unutan ve kümede kalma mücadelesi içerisinde olan takımımızın; kentimizde büyük bir heyecana sebep olan “8 hafta üst üste galibiyet” başarısıyla şampiyonluk motivasyonu yakalaması, Tarsus İdman Yurdu’nu özlenen günlere, arzu edilen seviyeye taşımıştır. İdare ve iradenizden Tarsus İdman Yurdu adına hiçbir talebimiz, hiçbir destek başvurumuz, hiçbir arzumuz bulunmamaktadır. Buna rağmen yapılan bu tarz siyasi ve çirkin talimatlar herkese zarar verir. Kentimizde adeta bir bayram havası oluşturan takımımızın her daim yanındayız. Bize gölge etmeyin, başka ihsan istemiyoruz. En büyük cevap şampiyonluk olacaktır’’ diye konuştu.

 

 

 

 

reklam

YORUM YAP