DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne Murathan Mungan değer görüldü Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) öncülüğünde 17 yıldır sürdürülen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’ne bu yıl çağdaş edebiyatın usta ismi yazar Murathan Mungan değer görüldü. Mungan’a ödülü, kasım ayında düzenlenecek törenle takdim edilecek. MTSO’nun Türkiye ve Mersin’de edebiyat ilgisini geliştirmek ve ulusal ölçekte bir verime dönüştürüp edebiyat okurlarının dikkatini nitelikli örneklere çekmek üzere düzenlediği Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün bu yıl 17’ncisi gerçekleştirildi. Türk edebiyatının gelişmesine katkıda bulunan kişileri onurlandırmak, daha yaygın okunmasını sağlamak için MTSO’nun girişimleriyle kent adına verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Celal Soycan, Turhan Günay, Metin Cengiz, Yavuz Özdem ve Cemal Sakallı’dan oluşan değerlendirme kurulu, bu yıl yazar Murathan Mungan’ı ödüle değer buldu. “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir” MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Sefa Çakır, konuyla ilgili yaptığı değerlendirmede 17 yıldır aralıksız verilen Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün Türkiye’de bir kent adına verilen ilk ve tek ödül olduğunu söyledi. Mungan’a bu ödülü kabul ederek Mersin’i onurlandırdığı için tüm Mersinliler adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat daha güzel bir dünya demektir. Kentimizi ve ülkemizi sadece ekonomik anlamda zenginleştirmenin parçası değil, daha bütünsel anlamda yaşanır, adil, huzurlu, saygılı, dürüst bir toplum oluşmasına katkıda bulunacak en önemli şeyin edebiyat, hatta genel anlamda sanat olduğuna olan inancımızla kurumsal hale gelen bu kültürel etkinliğin bir parçası olmaktan onur duyuyoruz” dedi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü 2007’den beri veriliyor Oda olarak ‘Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nün nitelikli, tarafsız, siyaset ve ideolojiler üstü şekilde devam etmesine, odak noktası edebiyat ve Türkçe olması temelinde destek vermeye devam edeceklerini vurgulayan Çakır, kasım ayında yapılacak olan ödül töreninde Mungan’ı Mersin’de konuk etmekten ve Mersinlilerle buluşturmaktan mutluluk duyacaklarını dile getirdi. Mersin Kenti Edebiyat Ödülü’nü 2007 yılında başlatan ve bugüne kadar nitelikli şekilde gelmesine destek olan geçmiş oda yönetimlerine ve başkanlarına, jüri üyelerine ve katkı veren herkese Mersin adına teşekkür eden Çakır, “Edebiyat belki dünyamızı değiştirmeyecek ama bizi değiştirdiğinde eminim dünyamız da daha güzel bir yöne gidecektir. Mersin Ticaret ve Sanayi Odası daha güzel bir dünya adına, daha güzel ve yaşanır bir Mersin adına kültür ve sanata destek vermeye devam edecektir” diye konuştu.
reklam

Ramazan’ın maneviyatı Toroslar’ı sardı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Ramazan’ın maneviyatı Toroslar’ı sardı

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, Bengütürk Tv’de yayınlanan iftar ve sahur programlarının canlı yayın konuğu oldu, tüm Türkiye’ye Toroslar’ın güzelliklerini anlattı.

Birliğin, beraberliğin ve hoşgörünün sembolü haline gelen Toroslar Belediyesi’nin İftar Programları; Ramazan’ın manevi atmosferini ve kültürel zenginliğini teneffüs etmek isteyenlerin ortak adresi oldu.

Ramazan ayı süresince her gün                farklı bir mahallede düzenlenen iftar sofrası ve geleneksel Ramazan eğlenceleri, mahalle sakinlerinin ve çocukların yoğun ilgisini görüyor.

Osmaniye Mahallesi’nde gerçekleştirilen iftar programında, ünlü halk ozanı Aşık Sefai de sahne alarak, katılımcıların gönül teline dokundu.

“BAŞKAN YILMAZ, TOROSLAR’IN GÜZELLİKLERİNİ CANLI YAYINDA TÜM TÜRKİYE İLE PAYLAŞTI”

Bengütürk Tv’de, Ramazan ayına özel olarak hazırlanan “Sevban Durmaz’la İftara Doğru” Programı Osmaniye Mahallesi’nden canlı olarak yayınlandı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, tüm hemşehrilerinin Ramazan ayını tebrik ederek, göreve geldiği 3 yılda hayata geçirdi proje ve çalışmalarını anlattı. Toroslar’da yaşanan manevi atmosferin güzelliği tüm Türkiye ile paylaşıldı. Programda, Başkan Yılmaz’a MHP Mersin İl Başkanı Zeynel Uğur Gölgeli, AK Parti Mersin İl Başkanı Cesim Ercik ve Mersin İl Müftüsü Şaban Kondi de eşlik etti.

İFTAR YEMEĞİNDE VATANDAŞLAR, AYNI SOFRAYI PAYLAŞMANIN MUTLULUĞUNU YAŞADI

İftar yemeğinin ardından söz alan Osmaniye Mahalle Muhtarı Cengiz Şahpaz, Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’a geleneksel iftar yemekleri ve Ramazan eğlenceleri için teşekkür etti.

Başkan Yılmaz da Ramazan ayının birlik, beraberlik ve mağfiret ayı olduğunu belirterek; “Biz de bu güzellikleri sizlerle hep beraber yaşamak için iftar sofralarımızı her gün farklı bir mahallemizde kuruyoruz. Karagöz-Hacivat, Meddah, sihirbaz gösterileri ve İbiş ile Memiş’e kadar birçok etkinliğin yer aldığı Ramazan panayırımızda çocuklarımızın hafızalarında güzel hatıralar bırakmak istiyoruz. Allah birliğimizi ve beraberliğimizi daim etsin. Tuttuğunuz oruçları, ibadetleri kabul eylesin” diye konuştu.

“KUVAYİMİLLİYE KARARGÂHI’NDA SAHUR HEYECANI YAŞANDI”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın, kent tarihini ve kültürel mirası gün yüzüne çıkaran projelerinden biri olan Kuvayimilliye Karargahı’nda, sahur programı düzenlendi.

Mersin’in Düşman İşgalinden Kurtuluşu’nun 100. yıl dönümünde Buluklu Mahallesi’nde kente kazandırılan karargahta, Bengütürk Tv’de yayınlanan “Sevban Durmaz’la Sahura Doğru Programı” yapıldı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen programa; Toroslar Kaymakamı İbrahim Çenet,  MHP Toroslar İlçe Başkanı Hüsnü Doğan, AK Parti Toroslar İlçe Başkanı Bekir Topçu, Toroslar İlçe Emniyet Müdürü Barış Murat Başol, Toroslar İlçe Müftüsü Bayram Danacı ve Cumhur İttifakı Teşkilat Başkanları da katıldı.

Başkan Yılmaz programda; Ramazan ayında gerçekleştirdikleri etkinlik ve çalışmaların yanı sıra eğitimden sağlığa, ulaşımdan imara, spordan turizme, kültürel mirastan tarım ve istihdama kadar birçok projesini de anlattı.

Kaymakam İbrahim Çenet de İlçe Kaymakamlığı olarak Ramazan ayında yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi vererek,  katılımcılar da Toroslar İlçesinde yaşanan birlik ve beraberliğin önemine vurgu yaptı.

reklam