DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 67.017,40 1.267
reklam

Seçer, Beşiktaş Meydanı’nı yenileyeceklerinin müjdesini verdi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Seçer, Beşiktaş Meydanı’nı yenileyeceklerinin müjdesini verdi

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Mersin Beşiktaşlılar Derneği’nin 30. Yıl Balosu’na katıldı. Başkan Seçer, Beşiktaş Meydanı’nın yenileme çalışmasını gerçekleştireceklerinin müjdesini vererek, “Sizlerin de keyif alacağı bir projeyi yenileme çalışmaları sırasında gerçekleştireceğiz” dedi.

Divan Otel’de düzenlenen baloya; Başkan Seçer’in yanı sıra Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, Mersin Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ufuk Onuk, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan ve Mersin Beşiktaşlılar Derneği üyeleri katıldı. Başkan Seçer, çok önemli bir camianın karşısında olduğunu ifade ederek, “Baba tarafından akraba oluyoruz. Benim babam Beşiktaşlıydı. Her insanın hayatta etkilendiği bir aktör, bir idol, figür vardır; benim babamdı. Her konuda etkiledi ama Fenerbahçeliliğimden vazgeçiremedi. Ama çok iyi bir Beşiktaşlıydı, Allah rahmet eylesin. Beşiktaş’la ilgili en önemli söylemim; ahlak, dürüstlük, şahsiyet, onur, haysiyet. Günümüzde de çok ihtiyacımız var. Özellikle yöneticilerin bu vasıfta olması, bu nitelikleri taşıması hepimizin özlemi. Bu camia çok değerli bir camia” dedi.

“SİZLERİN KEYİF ALACAĞI BİR PROJEYİ YENİLEME ÇALIŞMALARI SIRASINDA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Beşiktaş Meydanı’nın yenileme çalışması hakkında konuşan Başkan Seçer, “Biliyorsunuz bizim sahil dünyanın en güzel sahillerinden biri. Böyle güzel bir kentte, Akdeniz’in incisi bir kentte bizim sahilimiz gerçekten çok güzel. Çok övgü alıyoruz. Ancak Beşiktaş Meydanı’nın olduğu bölümde de bir yenileme çalışması yapmamız lazım. Bir imza sorununa takıldık Milli Emlak’tan ama kısa sürede çözeceğimizi umut ediyorum. Arkadaşlar bana ‘Beşiktaş Meydanı’yla ilgili tasarrufumuz ne olsun?’ dedi. Şu yanıtı verdim; ‘Derneği arayın, bizim görüşümüzden çok, onların görüşü önemli, onlar hangi doğrultuda bir çalışma yapmamızı istiyorsa başımızın tacıdır.’ Bu sözümüz de harfiyen yerine getirilecektir. Sizlerin de keyif alacağı, hoşunuza gidecek bir projeyi yenileme çalışmaları sırasında gerçekleştireceğiz” diye konuştu.

ÇEBİ, MEYDANIN YENİLEME ÇALIŞMASI HAKKINDA KONUŞTU: “BİTTİĞİ ZAMAN BERABER AÇALIM”

Beşiktaş Kulübü Başkanı Ahmet Nur Çebi, “Sayın Belediye Başkanımıza Beşiktaşlılar adına yapacağı bu meydan çalışması için şimdiden çok teşekkür ediyoruz. Biz bunu oldubitti kabul edelim. Açık havada pandemi de pek zarar vermiyor. Bittiği zaman eğer kabul edersiniz yanınıza gelip beraber açalım” çağrısında bulundu. Başkan Seçer’in babasının Beşiktaşlı olmasına da değinen Çebi, şunları söyledi:

“Rahmetli babanıza Beşiktaş Derneği’ni size anlatabildiği için minnettarız; sizi Beşiktaşlı yapmış olmasından ziyade Beşiktaş’ın kıymetlerini size anlatabildiği için. Bu, her Beşiktaşlıya bir ders olsun. Birilerini Beşiktaşlı yapmaya uğraşmayalım ama birilerini Beşiktaşlılık duruşunu ve önemini bugün burada sizlere gelip anlatacak kadar anlatabilmiş olalım. Bu çok önemli. Çünkü Sayın Başkan’ın da dediği gibi Beşiktaşlılık bir duruştur, bir tarzdır. Bu tavır ve duruşumuz Türkiye’de son derece önemli bir tavır olmuştur. Biliyorsunuz siyasete çok fazla bulaşmayız ama siyasilerimize değer veririz, bilime çok fazla bulaşmayız ama iyi bilim adamlarına değer veririz, iyi sporculara değer veririz. İyi Belediye Başkanlarına Fenerbahçeli olsalar dahi değer veririz. Bizim için önemlidirler.”

“VAHAP BAŞKANIM BU MEYDANI YENİLEME SÖZÜNÜ VERDİ, PROJESİNİ ÇİZDİRDİ”

Mersin Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Ufuk Onuk ise Beşiktaş Meydanı’yla ilgili yıllardır yapmak istedikleri bir proje bulunduğunu belirterek, “Hep bir belediye ile konuştuk, bir yere geldik. Yönetimler değişti bir türlü becerememiştik. Bu arada çalışırken ‘bu meydanımız yenilense nasıl olur, daha iyisi var mıdır, kimler yapmıştır?’ diye Anadolu’yu araştırdı arkadaşlar. Böyle bir meydan yok. Beşiktaş Meydanı hiçbir yerde yok. 100. yılda böyle bir meydan yapılmış. Bizden önceki yönetim kurulu arkadaşlarımıza da çok teşekkür ediyoruz. Onlara da minnettarız. Sağ olsun Vahap Başkanım bu meydanı bize yenileme sözünü verdi, projesini çizdirdi” dedi.

reklam

YORUM YAP

reklam

HAFTANIN MAÇLARI

İstanbulspor İstanbulspor
 

MS
1 - 3

Sivasspor Sivasspor
Antalyaspor Antalyaspor
 

MS
2 - 1

Adana Demirspor Adana Demirspor
Beşiktaş Beşiktaş
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Hatayspor Hatayspor
MKE Ankaragücü MKE Ankaragücü
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Pendikspor Pendikspor
Çaykur Rizespor Çaykur Rizespor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Kasımpaşa Kasımpaşa
Samsunspor Samsunspor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Alanyaspor Alanyaspor
Gaziantep FK Gaziantep FK
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Karagümrük Karagümrük
İstanbul Başakşehir İstanbul Başakşehir
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Trabzonspor Trabzonspor
Kayserispor Kayserispor
18 Nisan 2024

16:00
- - -

Konyaspor Konyaspor
Galatasaray Galatasaray
19 Nisan 2024

16:00
- - -

Fenerbahçe Fenerbahçe
DETAYLI FİKSTÜR
reklam