DOLAR 32,1973 % -0.03
EURO 34,9965 % -0.07
STERLIN 40,9330 % 0.04
FRANG 35,3666 % -0.12
ALTIN 2.509,76 % 0,36
BITCOIN 69.790,37 5.34
reklam

Seçimi Geride Bıraktılar

Yayınlanma Tarihi : Google News
Seçimi Geride Bıraktılar

Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği’ne (TMMOB) bağlı Mimarlar Odası Mersin Şubesinin 17. Dönem seçim sürecini geride bıraktı. Seçimi önceki dönemde oda yönetiminde olan Ünal Şahin ve ekibi kazandı.
Mimarlar Odası Mersin Şubesi, seçimlerinin tamamlamasının ardından yaptığı açıklamada; “Bu yolda beyaz liste için yürüyen tüm meslektaşlarımıza teşekkür ederiz. Ama artık tek rengiz. Hep birlikteyiz. Bu birliktelikte hedeflerimize yürürken daha güçlü, kutuplaştırmanın ve ayrıştırıcılığın son bulduğu, beraberliğin ve örgütsel mücadelenin ruhunu önce meslek odamızda, sonra tüm toplumumuzda yaratacağı umut dolu bir gelecek için verimli bir dönem olacağına inancımız tam.” ifadelerine yer verdi.
“GELECEĞEbirİZ” sloganı ile Yönetim Kurulu olarak yaptıkları çalışmalarını açıklayarak “Kentimizden köyümüze, yaşam alanlarımızı sahiplenmek, korumak, geleceğe dönük çağdaş, sürdürülebilir, kamu yararının gözetildiği yarınlar oluşturduklarını, son dönem oluşan yönetmelik ve uygulama sorunları, plansızlık gibi mesleki sorunlara çözümler getirdiklerini, mesleki hak ve yetkilerini korumada çalışmalar yaptıklarını ve mesleki gelişim ve eğitim sürecinde yaşadığımız problemleri çözme ve meslektaşlarımızın iş bulmaları için örgütsel çalışma yönünde olacaktır.” diye konuştular.
Mimarlar Odası, meslektaşlarının oyları ile kazandıkları bu seçimin değerini bildiklerini, iş gereği ne ise yapmaya hazır olduklarını ve sorumluluklarının farkımda olduklarını ayrıca oda ve meslekleri için çok çalışacaklarını ifade ettiler.

reklam