DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Soğuk sabahlar, sıcak çorbayla ısınıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Soğuk sabahlar, sıcak çorbayla ısınıyor

Çorbalar kaynıyor, pazarda satış yapan esnafa ikram ediliyor. Mersin Erdemli Belediyesi ekipleri “Sabahları Sıcak Çorba” projesiyle hayatın her alanına dokunuyor.

Erdemli Belediyesi ekiplerinin sıcak çorba ikramındaki adresi bu defa pazarda satış yapan esnaflardı.  Üretici ve esnafların vatandaşa aracısız satış yapma imkanı bulduğu,  Erdemli Belediyesi kapalı semt pazar yerinde, ekipler günün ilk ışıkları ile yerini aldı. Mobil ikram aracında pişirilen çorbalar bir bir esnafa dağıtıldı.

“ÜRETİCİ VE ESNAFLARDAN DESTEK”

Sıcak çorba ikramından dolayı üretici ve esnafların mutlu olduğunu ifade eden Erdemli Pazarcılar Derneği Başkanı Turan Karaçolak, “Bu, sabahın erken saatlerinde Sayın Başkanımız Mükerrem Tollu Bey çorba dağıtımında bulunmuştur. Sıcak bir çorba içmiştir vatandaşımız. Bütün esnaflarım adına Mükerrem Tollu Bey’e çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Üreten, üretilene artı değer katmaya gayret eden Erdemli Belediyesi ekipleri bir bir esnafa ikramda bulunuyor. Esnaflar ise durumdan oldukça memnun. Memnuniyetini ifade eden pazar esnafı ve aynı zamanda pazar yönetiminde olan Mehmet Şamil Sürgün, “Sıcak sıcak çorbalarımızı içtik, güne sıcak çorbayla başladık. Allah kendinden razı olsun” diye konuştu.

Uzun yıllardır pazar esnaflığı yapan Ayşe Yılmaz ise gösterilen duyarlılıktan dolayı mutluluğunu ifade ediyor. Yılmaz, “ “Sabah sabah bizi düşünüp çorba gönderen bu soğukta, bu kışta, Belediye Başkanımıza çok teşekkür ederim Allah razı olsun bizleri düşündüğü için” diye konuştu.

Diğer bir kadın esnaf Fatma Şahin ise  “Bugün Başkanımız bize çorba göndermiş, bu soğukta çok memnun olduk teşekkür ediyoruz ona, ellerine sağlık” diye konuştu.

Öte yandan Belediye ekipleri farklı noktalarda çorba ikramında bulunmaya devam ediyor.

reklam