DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.300,00 0.011
reklam

“Tasarruf ilk önce saray ve çevresinden başlamalıdır”

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, Kamuda Tasarruf ve Verimlilik Paketi’ni TBMM gündemine taşıdı. Kamu tasarruf paketini eleştiren Milletvekili Kocamaz, “Tasarruf tedbirleri maalesef yine dar gelirli vatandaşlarımızın boynuna binmiş, itibardan tasarruf edilmemiştir” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
“Tasarruf ilk önce saray ve çevresinden başlamalıdır”

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek tarafından açıklanan “Kamuda Verimlilik ve Tasarruf Paketi” vatandaşları memnun etmedi.

İYİ Parti Mersin Milletvekili Burhanettin Kocamaz, dün (13 Mayıs 2024) Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in açıkladığı kamu tasarrufu paketi hakkında konuştu. Hükümetin almış olduğu tasarruf tedbirleriyle ilgili TBMM Genel Kurulu’nda yapmış olduğu konuşmada Kamuda Verimlilik ve Tasarruf Paketini eleştirdi.

Milletvekili Kocamaz, Kamuda tasarrufun, Hükümet tarafından, kamu yerine ne yazık ki yine vatandaşların sırtına yüklendiğini vurgu yaptı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “İtibardan tasarruf olmaz” sözlerini hatırlatan Kocamaz, “Tasarruf paketi, kamuda istihdamın önünü üç yıl süreyle tamamen kapatmış, kamu çalışanlarının altındaki servis araçlarını almış, lojman ve sosyal tesislerden mahrum bırakmış, esnek ve uzaktan çalışma modelleriyle güvencesiz çalışma yöntemlerinin önünü açmıştır. Hükümet, dün açıkladığı tasarruf paketinde, açıkça “Kamuda itibardan tasarruf olmaz.” demiştir” diye konuştu.

Milletvekili Kocamaz, konuşmasında hazine garantili projelerin tasarruf paketinde kapsam dışı bırakıldığına dikkat çekerek konuşmasını şu şekilde sürdürdü;

“Devletin belini büken Sayın Erdoğan’ın kışlık ve yazlık sarayları için yapılan yüksek harcamalar ile hazine garantili projeler tasarruf paketinde kapsam dışı bırakılmıştır. Çoklu maaşa dokunmayan Hükümet, huzur hakkına sadece üst sınır getirmekle yetinmiş; açıklanan pakette hedeflenen 100 milyarlık tasarruf devede kulak kalmıştır”

Yeni tasarruf paketiyle işsiz vatandaşlara, atama bekleyen yeni işsizlerin de eklenebileceğine dikkat çeken Kocamaz, “Tasarruf sadece kamu çalışanları ve atama bekleyen milyonlarca işsiz gencimiz için yapılmamalı, asıl tasarrufu ülkeyi ve ekonomiyi bu hâle getirenler yapmalı, tasarruf ilk önce saray ve çevresinden başlamalıdır” şeklinde konuştu. (Haber Merkezi)

reklam