DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 67.017,40 1.267
reklam

“Ulaşım sektörü ÖTV’siz yakıt istiyor”

Yayınlanma Tarihi : Google News

Mersin Şoförler Esnaf Odası başkan ve temsilcileri Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer başkanlığında Mersin ulaşım sektöründeki esnaf odaları başkanları istişare toplantısında bir araya geldi.

Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda düzenlenen İstişare toplantısında, artan akaryakıt fiyatları ve yerel idarelerin ulaşım sektöründeki haksız rekabeti sonucu ulaşım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu.

Toplantıya ESOB Başkanı Talat Dinçer, Mersin Kamyoncular, Kamyonetçİler,  Otobüsçüler, Otomobilciler ve Şoförler Esnaf Odası Başkanı Veysel Sarı, Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Hacı Veli Çelik, Bozyazı Şoförler Odası Başkanı Ali Keskinaslan,  Mut Şoförler Odası Başkanı Mustafa Evren, Silifke Minibüsçüler Odası Başkanı Yılmaz Kaya, Erdemli Şoförler Odası Başkanı Orhan Güler, Mersin Servisçiler Odası Başkanı Zafer Çekmez ve oda başkan vekilleri katıldı.

Toplantıda, Ulaşım sektöründeki servisçi, minibüsçü, taksici, otobüsçü, kamyoncu esnafının ardı arkası kesilmeyen akaryakıt zamları nedeniyle çok zor günler geçirdiğini belirtilerek, sektör temsilcilerinin girdi maliyetlerini karşılayamaması sonucu kontak kapatma aşamasına geldiğinin altını çizildi.  Hemen hemen her gün akaryakıtta pompaya gelen zamlar takip bile edilemezken yerel idarelerin haksız rekabet ortamı yaratarak ulaşım sektöründeki esnafların küçülmesine neden olduğu dile getirildi.

Toplantıda, ulaşım sektöründeki oda başkanlarının ortak beklentisi olarak ulaşım sektöründeki esnafa ÖTV den muafiyet hakkı getirilmesi, yerel yönetimlerin başta ulaşımda haksız rekabeti sona erdirilmesinin acilen uygulanması gerektiğine vurgu yapıldı.  Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer,“Sorun ve sıkıntılarımız nelerse sizlerle bir araya gelip belirleyelim. Bilgi sahibi olalım ve çözümü konusunda ilgili ve yetkililerle görüşelim. Sizlerden ricam ayrımı gözetmeden, ekip ruhu ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket edelim. Bizler birlik beraberlik içerisinde ortak hareket edersek, sorunlarımızı çok daha kısa sürelerde çözüme kavuştururuz” dedi.Toplantı sonrası, sektörün yaşadığı sorunlar dosya haline getirilerek çözümü için ilgi kamu kurumu ve kuruluşları ile resmi yazışmaların yapılmasına karar verildi.

 

Mersin Şoförler Esnaf Odası başkan ve temsilcileri Mersin ESOB Başkanı Talat Dinçer başkanlığında Mersin ulaşım sektöründeki esnaf odaları başkanları istişare toplantısında bir araya geldi. Mersin Şoförler ve Otomobilciler Odası’nda düzenlenen İstişare toplantısında, artan akaryakıt fiyatları ve yerel idarelerin ulaşım sektöründeki haksız rekabeti sonucu ulaşım sektörünün sorunları ve çözüm önerileri konuşuldu. Toplantıya ESOB Başkanı Talat Dinçer, […]

DEVAMINI OKU
reklam

YORUM YAP