DOLAR 32,3026 % 0.24
EURO 35,1348 % 0.06
STERLIN 41,2151 % 0.17
FRANG 35,4896 % 0.24
ALTIN 2.513,53 % 0,12
BITCOIN 69.014,91 4.237
reklam

UMUTLAR BOŞA ÇIKTI!

Yayınlanma Tarihi : Google News

Enflasyonla baş edemeyen asgari ücretliler, bayram ikramiyesine zam bekleyen emekliler, günlerini doldurdukları halde emekli olmayı bekleyen EYT’lilerin umutları Bakan Bilgin’in “gündemimizde yok” ifadesiyle boşa çıktı.

 

Serhat Can YETİK

Milyonların kulağı “asgari ücrete ek zam” haberlerini duymayı bekliyordu. Öte yandan bayram ikramiyesine enflasyon oranında zam bekleyen emekliler ve yıllardır günleri dolduğu halde emekli olmayı bekleyen EYT’liler de istediklerini duyamadı. NTV’de katıldığı programda açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “Bayram ikramiyesine zam gündemde yok, EYT gündemimizde yok, asgari ücrete artış gündemimizde yok” dedi.

“DAĞ FARE DOĞURDU”

Memleketin kahrını çeken emeklilere bu kararın reva olmadığını vurgulayan Türkiye Emekliler Derneği Mersin Şube Başkanı Cemal Akbudak, beklentilerin boşa çıktığını söyledi. Emekliye bayramı zehir ettiklerini söyleyen Akbudak, “Emekli ikramiyesini bin 100 lira olarak belirleyerek eski rakamı vermeye çalışıyorlar. Dağ fare doğurdu. Emeklinin beklentisi en az 2 bin 500 liraydı, enflasyon rakamlarına göre. Ama hale 3 4 yıl önceki rakamları vermeye çalışıyorlar. Emekliye bu bayramı da zehir ettiler. EYT’liler ve emeklilerle ilgili düzenlemede seçim yatırımı dışında hiçbir gelişme olmaz. Belki seçim yaklaşmış olsaydı durum böyle olmazdı. Memleketin kahrını çeken emeklilere bu görülen reva değil” dedi.

EYT’LİLERDEN 15 MAYIS’TA BÜYÜK MİTİNG!

Mersin Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği Başkan Yardımcısı ve EYT Federasyonu Denetim Kurulu Üyesi Niyazi Korkmaz, 15 Mayıs’ta seslerini duyurmak için İstanbul’da gerçekleştirecekleri mitinge tüm siyasi partileri, sivil toplum kuruluşlarını ve EYT’lileri davet etti. Korkmaz, “Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanımız Vedat Bilgin, EYT’lilerin gündeminde olmadığını beyan etmiştir.  EYT’liler olarak 15 Mayıs’ta İstanbul Maltepe’de yapacağımız 5 milyonun üzerinde katılımın olacağı mitinge hazırlanıyoruz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Hak verilmez alınır” ifadelerini kullandı.

Enflasyonla baş edemeyen asgari ücretliler, bayram ikramiyesine zam bekleyen emekliler, günlerini doldurdukları halde emekli olmayı bekleyen EYT’lilerin umutları Bakan Bilgin’in “gündemimizde yok” ifadesiyle boşa çıktı.   Serhat Can YETİK Milyonların kulağı “asgari ücrete ek zam” haberlerini duymayı bekliyordu. Öte yandan bayram ikramiyesine enflasyon oranında zam bekleyen emekliler ve yıllardır günleri dolduğu halde emekli olmayı bekleyen […]

DEVAMINI OKU
reklam

YORUM YAP