DOLAR 32,2053 % -0.22
EURO 35,1156 % -0.22
STERLIN 41,0337 % -0.05
FRANG 35,4067 % -0.62
ALTIN 2.500,70 % 1,40
BITCOIN 67.170,01 1.344
reklam

Vali Su, fidan dikim çalışmalarına katıldı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Vali Su, fidan dikim çalışmalarına katıldı

Aydıncık’ta geçtiğimiz yaz döneminde çıkan yangın sonucu tahrip olan ormanlık alanları ağaçlandırma çalışmaları devam ederken Mersin Valisi Ali İhsan Su fidan dikim etkinliğine katıldı.

Mersin Valisi Ali İhsan Su’nun katılımıyla, Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü, Aydıncık Orman İşletme Şefliği sorumluluk alanında geçtiğimiz yaz döneminde yangın sonucu tahrip olan ormanlık alana keçiboynuzu fidanı dikilerek ağaçlandırmalara başlandı.

Fidan dikimine Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, İl Tarım ve Orman Müdürü Arif Abalı, Gülnar Orman İşletme Müdürlüğü personeli, ilçe müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

100 BİN ADET KEÇİBOYNUZU DİKİLMİŞ OLACAK

Yerleşim alanları çevresindeki yanan orman alanlarında arazi hazırlığı sürerken bir yandan da dikim çalışmalarına devam ediliyor. Yerleşim alanlarına bitişik yanmış orman alanlarına özellikle yangını yavaşlatıcı özelliği olan fidan türleri yanında, meyvesinden de faydalanılan keçiboynuzu, badem gibi fidanlar dikilmektedir. Yine yangını yavaşlatmak amacıyla servi fidanı da dikilmektedir.

Aydıncık İlçe Merkezinde yangın sonucu tahrip olan yaklaşık 70 Hektar alandaki fidan dikimi tamamlandığında yaklaşık 100 bin adet keçiboynuzu dikilmiş olacak.

Bozyazı Orman İşletme Müdürlüğünün fidan dikimlerini de denetleyen Bölge Müdürü Akduman, fidan dikim işçileriyle sohbet ederek çalışmaları kontrol etti.

reklam