DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.312,88 -0.954
reklam

Yenişehir’de yollar yenilendi

Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yol ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Yenişehir’de yollar yenilendi

Kent genelinde daha güvenli ve konforlu ulaşım için çalışma başlatan ekipler, asfalt ve kaldırım iyileştirme çalışmalarını bünyesinde Yenişehir ilçesi 20. Cadde’de yol ve asfalt çalışmalarını tamamlayarak yolu yeniledi.
Üstyapı çalışmalarıyla araç ve yayaların konforlu ve güvenli ulaşımına katkı sağlayan yol yapım ekipleri, özellikle deforme olmuş şehir içi yolları da yeniden ele alarak, yenileme çalışmaları gerçekleştiriyor. 20. Cadde’nin 17. Cadde ile 13. Cadde arasında kalan bin 600 metre uzunluğundaki bölümünde zamanla deforme olmuş asfaltı ve kaldırımları yenileyen Mersin Büyükşehir Belediyesi ekipleri, freze makinesi ile eskiyen, bozulmaların meydana geldiği ve ömrünü tamamlamış asfaltın kazısını gerçekleştirdi. Deforme olan asfalt sökülerek yerine yeni asfalt dökümü hazırlıklarını tamamlayan ekipler, sıcak asfalt serimi sonrasında yol yenileme işlemlerini tamamladı. Bin 600 metre uzunluğundaki yol boyunca ekipler, 8 bin 850 ton sıcak asfalt kullanarak yolu yeni görünümüne kavuşturdu.
Deforme olan bordür taşları ve kaldırımlar da yenilendi
Yol yenileme çalışmaları ile eş zamanlı olarak deforme olmuş bordür ve kaldırımları da yenileyen ekipler tarafından engelli vatandaşların kullanımına uygun rampalar yapıldı. Mevcut ihtiyaca göre belirlenen kısımlarda, caddenin bozulan yaya kaldırımlarını yenileyen ekipler, çalışmalarını kademeli bir şekilde sürdürdü. Çalışma bünyesinde 2 bin 250 metre bordür yenileme ve 3 bin 450 metrekare kaldırım imalatı yapıldı. Asfalt serim çalışmalarının tamamlanmasının ardından son olarak çizgi uygulaması yapılan yol, vatandaşların hizmetine sunuldu.

MERSİN BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YOL YAPIM BAKIM VE ONARIM DAİRESİ BAŞKANLIĞI’NA BAĞLI EKİPLER, YOL VE ASFALT ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR. KENT GENELİNDE DAHA GÜVENLİ VE KONFORLU ULAŞIM İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATAN EKİPLER, ASFALT VE KALDIRIM İYİLEŞTİRME ÇALIŞMALARINI BÜNYESİNDE YENİŞEHİR İLÇESİ 20. CADDE’DE YOL VE ASFALT ÇALIŞMALARINI TAMAMLAYARAK YOLU YENİLEDİ.
Mersin Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekipler, yol ve asfalt çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Kent genelinde daha güvenli ve konforlu ulaşım için çalışma başlatan ekipler, asfalt ve kaldırım iyileştirme çalışmalarını bünyesinde Yenişehir ilçesi 20. Cadde’de yol ve asfalt çalışmalarını tamamlayarak yolu yeniledi.

reklam