DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.269,99 -0.151
reklam

Zabıta ekipleri, çalışmalarına aralıksız devam ediyor

İlçe belediyelerinin Zabıta Müdürlerinin katılım sağladığı toplantıda, kentin farklı noktalarında karşılaşılan ortak ve bölgesel sorunlar masaya yatırıldı. Karşılaşılan sorunlarla ilgili çözüm noktasında ise, ortak bir eylem planı oluşturulması kararlaştırıldı ve Mersin genelinde belediye emir ve yasaklarının daha etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak hedeflendi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Zabıta ekipleri, çalışmalarına aralıksız devam ediyor

Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanlığı ekipleri, kent genelinde vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir şekilde yaşayabilmesi ve kaliteli hizmet alabilmesi için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Bu kapsamda Büyükşehir Zabıta Dairesi Başkanlığı ev sahipliğinde bir toplantı düzenlendi.

Toplantıda; Yenişehir, Akdeniz, Toroslar ve Mezitli Belediyesi Zabıta Müdürleri bir araya geldi ve Mersin genelinde yaşanılan belediye emir ve yasakları ile ilgili sorunlar ele alındı. Kentin farklı noktalarında karşılaşılan ortak ve bölgesel sorunlar masaya yatırıldı. İlçe zabıta müdürleri, kendi bölgelerindeki deneyimleri ve gözlemlerini paylaşarak, mevcut durumun analizi ve gelecekteki olası çözümler üzerine fikir alışverişinde bulundu.

Toplantının gündem maddeleri arasında; halka açık alanlarda kurallara uyulması, gürültü kirliliği, izinsiz işgaller, trafik düzenlemeleri ve çevre temizliği gibi vatandaşların günlük yaşamını doğrudan etkileyen meseleler yer aldı. Katılımcılar, bu tür sorunların çözümü için koordinasyonun ve ortak çalışma anlayışının önemine vurgu yaptılar. Toplantı sonunda alınan kararlar ve öneriler doğrultusunda, ortak bir eylem planı oluşturulması kararlaştırıldı. Oluşturulan eylem planıyla, Mersin genelinde belediye emir ve yasaklarının daha etkin bir şekilde uygulanmasını sağlamak hedeflendi.

 

ŞAHİN: “DAHA YAŞANABİLİR BİR MERSİN İÇİN ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Toplantının açılışında konuşan Mersin Büyükşehir Belediyesi Zabıta Dairesi Başkanı Leyla Karataş Şahin, Zabıta Dairesi Başkanlığı’na bağlı ekiplerin kent genelinde aralıksız bir çalışma yaptığını vurgulayarak, “Mersin’de yaşayan vatandaşlarımızın huzuru ve refahı için, ilçe belediyelerimizle iş birliği içinde çalışmaktayız. Ortak sorunlarımıza ortak çözümler üreterek, daha yaşanabilir bir Mersin için gayret gösteriyoruz” ifadelerine yer verdi. (Haber Merkezi)

 

reklam