DOLAR 32,2572 % 0.12
EURO 35,0692 % 0.57
STERLIN 41,1149 % 0.21
FRANG 35,6670 % 1.08
ALTIN 2.436,26 % 0,61
BITCOIN 68.695,99 1.477
reklam

Mezitli geç uyandı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Mezitli geç uyandı

Mezitli Belediyesi ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün işbirliği kente dev spor kompleksi kazandırıyor. Eski Mezitli Stadyumu, içerisinde yüzme havuzu, basketbol sahası, futbol sahası, eğitim odaları gibi olanakların bulunduğu dev bir tesis haline geliyor.

Mezitli Belediyesi’nde 2’nci dönemini geçiren Başkan Neşet Tarhan’ın uzun süredir spora ciddi yatırım yapmaması özellikle spor camiasında çokça eleştiri alıyordu. Mezitli’de var olan tesislerin de bakımsızlığı, o bölgede ki kulüplerin spor yapmakta zorlanması uzun zamandır gündemden düşmüyordu.

MEZİTLİ’Yİ KİM KURTARACAK

Başkan Neşet Tarhan’ın spora uzak durması, yatırım yapmaması eleştirildiği günlerde  imdadına Gençlik ve Spor İl  Müdürlüğü yetişti. Mezitli’de kullanım ömrünü tamamlamış olan Eski Stadyum dev bir spor kompleksi oluyor. Mezitli Belediyesi ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün işbirliği ile kent içerisinde; yüzme havuzu, basketbol sahası, futbol sahası, soyunma odaları olan Engelsiz Gençlik Merkezi yapılacak.

Mezitli Belediyesi imzalanan protokol ile spor alanlarının yanında, 10 adet atölye, yemekhane, 3 adet bireysel eğitim odası, toplantı odası, eğitmen odası, veli görüşme odası, okuma salonu, öfke kontrol, ofisleri, yönetici odası, futbol sahası, futbol soyunma odaları, kafeterya gibi bölümlerin olacağı spor kompleksi için alanı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğüne tahsis etti.

Protokol imza töreni Gençlik ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir ve Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan arasında imzalandı. 25 yıllığına Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından kullanılacak olan kompleks, bu sürenin sonunda uzatılabilecek.

İmzalan protokol sonrası proje onaylanarak kazı çalışmaları da hızlı bir şekilde başladı. Temizlik ve kazı çalışmalarının yapıldığı alanda daha sonra inşaat çalışmaları da yapılarak 1 yıl gibi kısa bir sürede tamamlanması planlanıyor.

Spor tesisleri ve alanlarda yaptıkları incelemeler hakkında bilgiler veren Tarhan, “Mezitli’ye spor tesisleri kazandırmak amacıyla geçtiğimiz günlerde Gençlik Spor İl Müdürümüz Ökkeş Demir’i ziyaret etmiştim. Hemen birkaç gün sonra kendileri bütün teknik elemanları ile beraber gelerek inceleme gezisinde bulundu. Alanları hep birlikte gezdik, fikirlerimizi aktardık, not aldılar. Ortak noktada birleşerek kentimize çok değerli bir tesis kazandırmak adına önemli bir adım attık. Mezitli’nin bir spor kenti olması için kurumların üzerine düşen görevleri yerine getirmesini istiyoruz. Bu güne kadar spor alanında Mezitli en az yatırım alan bölgelerden birisi. Bunu değiştirmek istiyoruz. Biz belediye olarak Mezitli’ye kim destek verirse onun adını duyurmaktan mutlu oluruz. Hep birlikte Mezitli’ye sporun damgasını vuracağız” ifadelerini kullandı.

reklam

YORUM YAP