DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN
reklam

Seçer’den ‘Eşit hizmet’ vurgusu

Göreve geldikleri günden bugüne kadar Mersin’de eşitsizliği ortadan kaldırdıklarının altını çizen Seçer, “Artık hiçbir mahalle sakini, hiçbir muhtar; ‘bu belediye başkanı, bu mahalleye uğramadı bile. Bu belediye araçları mahallemizin sokağına girmedi.’ demiyor. Artık Mersin’de bunu tarihe karıştırdık. Bu tür anlayışları toprağın yedi kat dibine gömdük” dedi.

Yayınlanma Tarihi : Google News
Seçer’den ‘Eşit hizmet’ vurgusu

Kendisine oy veren veya vermeyen herkesi eşit olarak gördüğünün ve çalışmalarını 5 yıldır bu anlayış içerisinde sürdürdüğünün altını çizen Seçer, “Bizim referansımız hizmet olarak 5 yıldır yaptıklarımız. Bizim referansımız söylediklerimiz, tavırlarımız, uygulamalarımız ve kalbimizdir” diye konuştu. Yerel seçimlere giderken Mersin halkının desteğini istediğini kaydeden Seçer, seçimi kazanacaklarını da vurgulayarak, “Gelecek 5 yıl Mersin halkına çok daha güzel hizmetler yapacağız. Mersini çok daha güzel noktalara getireceğiz” dedi.

 

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Vahap Seçer, Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen ‘Kurdali Sosyal Yaşam ve Çocuk Gelişim Merkezi Temel Atma Töreni’ne katıldı ve sahnede kurulan botuna basarak merkezin temelini attı. Büyükşehir tarafından Mersin’e kazandırılacak olan 3. Sosyal Yaşam Merkezi’nin 31 Temmuz’da tamamlanması planlanıyor. Büyükşehir tarafından kente 3.’sü kazandırılacak olan Sosyal Yaşam Merkezi, 2 binadan oluşuyor. Tesisin içinde; Çocuk Gelişim Merkezi, Kurs Merkezi, Taziye Evi ve Spor Salonu yer alacak.

Toroslar İlçesi Kurdali Mahallesi’nde gerçekleştirilen Temel Atma Töreni’ne Başkan Seçer’in yanı sıra; Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mersin Milletvekili Gülcan Kış, CHP Mersin İl Başkanı Koral Ömür, Meclis Üyeleri, muhtarlar, Büyükşehir Belediyesi bürokratları ve mahalle halkı katıldı.

 

SEÇER’DEN ‘EŞİT HİZMET’ VURGUSU

Başkan Vahap Seçer, temel atma töreninde yaptığı konuşmasında, seslerinin gür çıktığını vurgulayarak;

“Kimin sesi gür çıkar? Başın dik, alnın açıksa sesin gür çıkar. Onun için bizim sesimiz gür çıkıyor ve gür çıkmaya da devam edecek” dedi. Göreve geldikleri günden bugüne kadar Mersin’de eşitsizliği ortadan kaldırdıklarının altını çizen Seçer, “Artık hiçbir mahalle sakini, hiçbir muhtar; ‘bu belediye başkanı, bu mahalleye uğramadı bile. Bu belediye araçları mahallemizin sokağına girmedi.’ demiyor. Artık Mersin’de bunu tarihe karıştırdık ve biz bunu başardık. ‘Senin siyasi görüşün ne,  sen Mersin’e nereden geldin, senin mezhebin meşrebin ne, senin etnik yapın ne’ anlayışlarını toprağın yedi kat dibine gömdük” diye konuştu.

Kendilerinin göreve gelmesi ile birlikte Mersin’de eşit hizmet anlayışının hüküm sürmeye başladığından söz eden Seçer, “Bana; ‘Mersin’de gerçekleştirdiğin en büyük proje ne?’ diye soruyorlar. Ben de; ‘Mersin huzurlu, Mersin gülüyor. Mersin artık kendinden emin, artık Mersin’de yaşayanlar buraya hangi sebeple gelmiş olursa olsun, Mersinliyim demekten gurur duyuyor.’ En büyük projem de buydu zaten.’ diyorum.  Hepimiz Mersinliyiz, hepimiz Mersin’in büyümesi, gelişmesi ve kalkınması için çalışıyoruz. Burada Anamur’dan Tarsus’a, Mut’tan Çamlıyayla’ya kadar 2 buçuk milyondan fazla nüfusun kardeşçe ve dostça bir arada yaşamasını sağlamanın gururunu ve onurunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

 

“HEPİMİZ BU ÜLKENİN SAHİBİYİZ”

Her yere aynı hizmet ve eşit yurttaşlık hakkı anlayışıyla hizmetler götürdüklerinin de vurgusunu yapan Seçer, “Hepimiz bu ülkenin sahibiyiz. Hepimizin bu ülkenin her metrekaresinde ve her santimetrekaresinde hakkı var. Hiçbir yurttaş bir diğerinden üstün değildir. Hepimizin taşıdığı kimlik; Türkiye Cumhuriyeti kimliğidir. Bayrağımız da ay yıldızlı al bayraktır” dedi. Belediyelerin sadece; yol, sinekle mücadele, bina, park gibi hizmetler yapmadığından söz eden Seçer, şehrin Belediye Başkanlarının aynı zamanda, şehrinde yaşayan vatandaşının acısını ve ıstırabını da bilmesi ve bunları dindirmek için çalışması gerektiğinden söz etti. Seçer, “Belediye Başkanı, vatandaşının bir sorunu varsa ona eğilir, çocuğunun eğitim ve kreş sorunu varsa yardımcı olur. Vatandaşının evde acısı varsa gider onun acısıyla acılanır, varsa cenazesi cenazenin defin işlemlerine yardımcı olur, onun yanında olur ve ihtiyacını karşılar. Bu zaten görevidir. Bizim belediyecilik anlayışımız da bu” diye belirtti.

 

“TOK ACIN HALİNDEN ANLAMAZ AMA BELEDİYE BAŞKANI HERKESİN HALİNDEN ANLAMALI”

Temelini atmış oldukları merkezin, içerisinde vatandaşının dertleriyle dertlenecek, onların sorunlarına çözüm bulacak ünitelerin yer alacağı bir bina olduğundan da söz eden Seçer, “Tok acın halinden anlamaz. Bu anlamlı bir sözdür ama belediye başkanı herkesin halinden anlamalı. Tokun da bir derdi var. Ülkenin vatandaşı onun sorununa çözüm bulacak ama karnı aç olanın da sorununa çözüm bulacak. Belediye başkanı; ‘Bana ne? Beni ilgilendirmez. Benim görev alanım değil’ diyemez. Eğer durum insani bir durumsa bunun görevi yoktur” ifadelerine yer verdi.

 

“HALKA EN YAKIN YÖNETİCİ BELEDİYE BAŞKANIDIR”

Bir belediye başkanının, vatandaşlarına; ‘ben bu işe yardımcı olamam’ diyemeyeceğini de söyleyen Seçer, “Çünkü halka en yakın yönetici belediye başkanıdır. Halkıyla iç içedir. Bakan, Cumhurbaşkanı, yüksek bürokrat ve yüksek yöneticiler Ankara’dadır ama kentin belediye başkanı görev alanındadır, kendi memleketindedir, halkıyla iç içedir. Bunlardan bihaber olan belediye başkanı, iyi bir belediye başkanı değildir. Biz hep bunlardan haberdar olduk ve 5 yıldır iyi bir belediye başkanı olmak için çalıştık” dedi.

Yapmış oldukları sosyal projelerin öneminden söz eden Seçer, “Mahalle Mutfaklarımızı önemsiyorum ve çok değerli buluyorum. 48 noktada 3 çeşit yemek 10 TL. 68 noktada çorba dağıtımımız var. Sabahın kör karanlığında fabrikaya, atölyeye, tarlaya, bahçeye işe gidenler, o bir tas çorbanın sıcaklığını, lezzetini, ona sağladığı motivasyonu çok iyi bilirler ama buna ihtiyacı olmayan bunu belediyenin yaptığı küçük bir iş olarak görebilir. Oysaki o insanın Adnan Menderes Bulvarı’na yaptığımız iyi ve güzel yol gündeminde değildir. Onun derdi karnını doyurmaktır. Diğerinin derdi o olmayabilir. Her vatandaşımın derdi ayrıdır. Her vatandaşıma görev yapma zorunluluğumuz vardır” dedi.

 

“KAYNAKLARIN BİR KURUŞUNU DAHİ HEBA ETMEDİK”

İkinci dönemde aşhaneyi ve ekmek fabrikasını daha büyük ve modern bir tesise çevireceklerini söyleyen Seçer, “Daha geniş kitlelere daha ucuz ekmek, yemek ulaştırmak için bu yatırımları yapacağız. Bunun sözünü şimdiden Mersinlilere vermek istiyorum” diye müjdeledi.  Eğitime verdikleri önemi bir kez daha hatırlatan ve Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Hayatta en hakiki mürşit ilimdir’ sözüyle tarif eden Seçer, “Dünyanın saygın ülkesi olacaksak, bunu eğitimle yapacağız. Bunları başarmak için Mersin bizim görev alanımız. Eğitim sadece Milli Eğitim Bakanlığı’nın görevi değil. Belediye yetki ve sorumluluk alanı içerisinde merkezi hükümete göre geri dönüşü daha olumlu, netice alabileceği çok değerli projeler yapabilir” diyerek en yararlı projelere yatırım yaptıklarını söyledi.

Temeli atılan binalardan birisinde Çocuk Gelişim Merkezi diğerinde ise Kurs Merkezi, Taziye Evi ve Spor Salonu’nun yer alacağı bilgisini paylaşan Başkan Seçer, ihtiyaç duyulan tüm mahallelerde bu tür yatırımları yapmayı sürdüreceklerini söyledi. Konuşmasının devamında yaklaşan yerel seçimlerde mensubu olduğu CHP tarafından yeniden Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak gösterildiğini hatırlatan Seçer, “Mersin halkının desteğiyle görev yaptığımız süre içerisinde, gelecek nesiller için olması gereken ne ise en aklıselim bir şekilde düşünerek biz çalışmaları yaparız. Bizden sonra bir başkası gelir, o alır, devam ettir. Devlet böyle bir yapıdır. Devletin sahibi milletimizdir. Millet devlet iç içedir. Devlet olmazsa millet olmaz, milletsiz devlet hiç olmaz” dedi.

 

“BİZİM REFERANSIMIZ, 5 YILDIR HİZMET OLARAK YAPTIKLARIMIZDIR”

Kendisine oy veren veya vermeyen herkesi eşit olarak gördüğünün ve çalışmalarını 5 yıldır bu anlayış içerisinde sürdürdüğünün altını çizen Seçer, “2 ay sonra seçime gidiyoruz. Bize oy verecek olan da vermeyecek olan da sağ olsun, hepsi bizim yurttaşımız. Bizim referansımız hizmet olarak 5 yıldır yaptıklarımız. Bizim referansımız söylediklerimiz, tavırlarımız, uygulamalarımız, kalbimiz. Mersin halkı bunu gördü, hizmetlerimizi de gördü, anlayışımızı da gördü, kalbimizin ta içini de gördü. Bize destek olan da sağ olsun olmayacak olan da sağ olsun milletimizdir, hepsi bizim yurttaşımızdır. Bunun böyle bilinmesini isteriz” diye konuştu.

 

“MERSİN HALKINA HEM İNANIYORUM HEM GÜVENİYORUM”

Seçim sürecinin demokratik teamüllere uygun olarak tamamlanmasını umut ettiğini ve tüm adaylara yakışanın da bu olacağını söyleyen Seçer, “Mutlaka diğer siyasi partilerin adayları da olacaktır. Hepimiz bu memleket için projelerimizi ortaya koyacağız. Ama bizim şöyle bir farkımız var. 5 yıldır zaten rüştümüzü ispat ettik. Mersin halkının bir maceraya girmesine gerek yok. Gördüklerinden, aldığı hizmetlerden, yaşadıklarından bir değerlendirme yapacaktır. Ben çok eminim, bu seçimde ideoloji, etnik farklılık, farklı hassasiyetler değil; hizmet aşkı, azim, çalışma, emek alın teri kazanacak. Ben bundan çok eminim, canı yürekten de Mersin halkına hem inanıyorum hem güveniyorum” ifadelerini kullandı.

 

“GELECEK 5 YIL MERSİN HALKINA ÇOK DAHA GÜZEL HİZMETLER YAPACAĞIZ”

İlk 5 yıllık Büyükşehir belediye Başkanı olarak ilk 5 yıllık görev süresi içerisinde pandemi, yangın, sel, deprem, ekonomik kriz gibi birçok olumsuzlukla karşılaştıklarını ancak tüm bunlara rağmen Mersinlilerin memnuniyeti sağladıklarını söyleyen Seçer şunları kaydetti:

“Seçimlere giderken halkımın desteğini istiyorum. Biliyorsunuz pandemiden, doğal afetlere, ekonomik krizlere kadar birçok sorunla olumsuz durumla karşılaştık. Bu koşullar altında biz Mersin halkına bu hizmetleri yaptık. Bu koşullar altında Mersin halkının memnuniyetini, gönlünü, sevgisini kazandık. Seçimi de kazanacağız. Gelecek 5 yıl Mersin halkına çok daha güzel hizmetler yapacağız. Mersini çok daha güzel noktalara getireceğiz.”

 

KIŞ: “TESİS SEÇER’İN KURDALİ MAHALLESİNE VERDİĞİ ÖNEMİNDE ÖZEL BİR GÖSTERGESİDİR”

Kurdali Mahallesi’ni daha da canlı hale getirecek olan bir tesisi açtıkları için mutlu olduğunu kaydeden CHP Mersin Milletvekili Gülcan Kış, bölgenin ihtiyaçlarını tespit eden, halkını dinleyen ve düşünen herkese teşekkür etti. Kış, “Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer, bu eşitsizliği sona erdirmek için 5 yıldır dezavantajlı bölgelerde çok önemli projeler gerçekleştirdiğini hepimiz görüyoruz, biliyoruz. Ayrımcılığı ortadan kaldırdı. Hangi partiye oy veriyor olursak olalım, demokrasi, barış, eşitlik bizler için en önemli değerdir. Hem bu değerleri savunmak için hem de Belediye Başkanımız Sayın Vahap Seçer’i bir sonraki dönemde de tekrar belediye başkanı yapmak için sizlerin destek vereceğini ben bugünden görüyorum” diye konuştu.

 

GÖKPINAR: “PROJEMİZ; KURDALİ BÖLGESİNE DEĞER KATACAK”

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Serdar Göpınar, Kurdali Sosyal Yaşam ve Çocuk Gelişim Merkezi’nin kullanım alanlarıyla ile ilgili bilgi vererek, “Kurdali bölgesine değer katacak olan bu projemizin temel atma törenine katılan herkese teşekkür ederim” diye konuştu.

Temel atma töreninde konuşan Kurdali Mahallesi Muhtarı Abdullah İnan ise Kurdali Sosyal Yaşam ve Çocuk Gelişim Merkezi’nin açılacak olmasının oldukça faydalı olduğunu dile getirerek, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

 

MERKEZ HAKKINDA…

Toroslar İlçesi, Hüseyin Okan Merzeci Bulvarı’nda yer alacak olan Kurdali Sosyal Yaşam Ve Çocuk Gelişim Merkezi’nin iş bitiş tarihi 31 Temmuz 2024 olarak planlanıyor. Bodrum+Zemin+3 kat olacak şekilde tasarlanan tesisin bodrum katında Spor Salonu; zemin katında Erkek Taziye Evi, 1. katında Kadın Taziye Evi bulunacak ve son katlar ise 25 kişilik 5 adet sınıf mekânlarından oluşan kurs merkezini kapsayacak. Toplam 919.11metrekare alan üzerine kurulacak olan yapı 1986,50 metrekarelik kullanım alanına sahip. Çocuk Gelişim Merkezi ise Bodrum+Zemin+3 kat olacak şekilde; en üst katta yemekhane ve mutfak bölümü, 2 katta ikişer adet sınıf ve zemin katta de kayıt birimi ile 1 adet sınıf olmak üzere toplam 5 adet sınıf ile 100 kişilik öğrenci kapasitesi ile hizmet verecek. Toplam 700 metrekare alan üzerine kurulacak olan yapı 757,55 metrekarelik kullanım alanına sahip. (Haber Merkezi)

reklam